- Reklama -

- Reklama -

Ile jeszcze wypadków na tej trasie?

Mieszkańcy zastanawiają się do ilu tragedii musi jeszcze dojść, by ktoś zajął się sprawą ścieżki rowerowej na odcinku Biłgoraj - Frampol. Za budową ścieżki przemawiają nie tylko względy bezpieczeństwa, ale również aspekty turystyczne. Tylko co na to Zarząd Dróg Wojewódzkich?

- Reklama -

Po śmiertelnym wypadku na DW 835 w miejscowości Gromada, dostaliśmy taki list od mieszkańca:

– Proszę o zajęcie się sprawą braku infrastruktury pieszo-rowerowej przy drodze wojewódzkiej 835 (odcinek Biłgoraj – Frampol – Wysokie). Czy lokalni politycy/urzędnicy (wójtowie burmistrzowie gmin przez które przebiega ten szlak, starosta, władze wojewódzkie, ZDW, poseł na Sejm, radni województwa) podejmowali/podejmują /mają zamiar podjąć jakieś kroki do poprawy stanu infrastruktury pieszo – rowerowej? Faktem jest, że ponad połowa odcinka DW835 w granicach województwa lubelskiego posiada pełną infrastrukturę rowerową. Ok 70 km na odcinkach (Majdan Sieniawski – Tarnogród – Biłgoraj oraz Wysokie – Lublin) posiada bezpieczną drogę dla rowerów. Jedynie odcinek Biłgoraj – Frampol – Wysokie (ok. 45 km) jest niemal całkowicie pozbawiony takiej infrastruktury (…) – pyta mieszkaniec i czytelnik Nowej Gazety Biłgorajskiej.

 

urząd MArszałkowski projekt

Już w czerwcu pisaliśmy w imieniu naszych Czytelników do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie z zapytaniem dlaczego nie wykonano ścieżki rowerowej na trasie Biłgoraj – Frampol. Dyrektor ZDW  Paweł Szumera odpisał nam wtedy, że zadanie pn. „Rozbudowa drogi wojewódzkiej NR 835 na odcinku Frampol – Biłgoraj” zrealizowane zostało w latach 2010-2011 i nie obejmowało budowy ścieżki rowerowej na całym odcinku. Z wyjaśnień dyrektora wynika również, że nawet budowa dróg serwisowych musiała zostać wyłączona na obszarach, gdzie droga przylega do obszarów Natura 2000 (m.in. na odcinku od m. Korytków Duży do m. Gromada rozbudowywana droga przecina lasy Puszczy Solskiej i obszar specjalnej ochrony ptaków). (…)

Więcej o sprawie w papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej. Już od wtorku w kioskach, sklepach i punktach kolportażu w powiecie biłgorajskim.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.