- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

III Memoriał Józefa Sarzyńskiego (foto)

- Reklama -

Memoriał Józefa Sarzyńskiego, który został zamordowany podczas pacyfikacji wsi Potok Górny, odbył się w Lipinach Górnych-Lewkach już po raz trzeci. – Pomysłodawcą pierwszej edycji Memoriału był druh Paweł Grabias, później kontynuowaliśmy jego pomysł z druhem Krzysztofem Decem – mówił Sylwester Bucior, zastępca naczelnika OSP Lipiny Dolne, który wraz z druhem Andrzejem Ryczko zajął się organizacją tegorocznego spotkania. – W tym roku mamy 11 drużyn, w tym 8 przejezdnych. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zainteresowanie kibiców będzie większe, ale nie ma co narzekać, bo ludzie się zebrali, kibicują – dodawał zastępca naczelnika. 

W turnieju nie zabrakło emocji, ale przede wszystkim dobrych klubów z naszego regionu i nie tylko. W tym roku do sportowej rywalizacji zgłosiło się 11 drużyn z całego regionu. Obecne były kluby sportowe z Lipin Dolnych, Dąbrowicy, Szyszkowa, Huciska, Harasiuk, Brzyskiej Woli, Majdanu Starego i Woli Różanieckiej. Zostało rozegranych 20 meczów, po 10 w grupie. Do półfinału przeszły cztery drużyny. Następnie został rozegrany finał, a o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. KS Wola Różaniecka okazał się niepokonany. Drugie miejsce zajęli piłkarze z Dąbrowicy. Brąz powędrował do KS Tanew Majdan Stary. Czwarte miejsce zajęła drużyna Tanew Harasiuki.

urząd MArszałkowski projekt

Najlepszym strzelcem memoriału został Dawid Konopka z KS Tanew Majdan Stary. Zawodnik ten strzelił 14 bramek. Najlepszym bramkarzem okazał się Dominik Parzych z KS Wola Różaniecka. „Puścił” on jedynie 4 gole. Najlepszym zawodnikiem został Daniel Kowalczyk także z KS Wola Różaniecka.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.