- Reklama -

III Finałowy Turniej Szachowy w Warszawie

3 czerwca 2016 roku na warszawskim Torwarze odbył się III Turniej Finałowy ogólnopolskiego projektu Edukacja przez Szachy w Szkole. W 9 grupach rywalizowało ponad 700 młodych szachistów ze 135 szkół z całej Polski. Dla wielu był to pierwszy tak duży turniej i możliwość rywalizacji z rówieśnikami z różnych regionów kraju. Każdy uczestnik turnieju otrzymał od organizatorów pamiątkową czapeczkę oraz breloczek. Ciekawostką zawodów był system punktacji, dzięki któremu zwycięzcy otrzymywali 3 pkt, a przegrani 1 pkt.

 

Uczniowie ze szkoły w Tereszpolu-Kukiełakch dzięki wsparciu finansowemu Wójta Gminy Tereszpol oraz Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tereszpolu mogli wziąć udział w tym tak wielkim wydarzeniu. Reprezentacja szkoły w składzie Wojciech Hurkała, Kinga Hurkała, Dawid Kurzyński, Albert Szwed, Maksymilian Kołodziej i Dawid Szozda jako jedyni z powiatu biłgorajskiego reprezentowali nas na szczeblu ogólnopolskim. Szkoła ta przystąpiła do projektu w tym roku szkolnym. Najmłodsze dzieci z klas I-III raz w tygodniu mają zajęcia szachowe, które prowadzi pan Jerzy Strzałka. Udział w turnieju był zwieńczeniem całorocznej pracy dzieci.

- Reklama -

Po roku ciężkiej pracy i wysiłku umysłowym nie mieliśmy się czego powstydzić. Na 135 szkół, szczególne miejskich, szkoła z Tereszpola-Kukiełek (z 74 punktami) uplasowała się na 42. miejscu, godnie reprezentując nasz powiat. Nasi zawodnicy w swoich grupach wiekowych zdobyli następujące pozycje: 13. miejsce Wojciech Hurkała, 19. miejsce Albert Szwed, 22. miejsce Dawid Kurzyński, 36. miejsce Dawid Szozda, 57. miejsce Maksymilian Kołodziej, 61. miejsce Kinga Hurkała. Więcej szczegółowych wyników oraz filmy z Turnieju na stronie http://pzszach.org.pl/szachywszkole/aktualnosci.

Składamy podziękowania Wójtowi Gminy Tereszpol za dofinansowanie wyjazdu dzieci do Warszawy na turniej. Mamy nadzieję, że nasze zmagania szachowe w Warszawie przyczynią się do  promocji gminy Tereszpol a także powiatu biłgorajskiego w Polsce.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.