- Reklama -

- Reklama -

II wakacyjny rajd rowerowy

II wakacyjny rajd rowerowy organizowany 6 sierpnia przez Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej przeszedł do historii. Do pokonania było ponad 55 km, ale trasa była bardzo piękna krajobrazowo i bogata historycznie.

Rajd rozpoczął się o godz. 11:00, tak jak dwa tygodnie wcześniej, od zapalenia zniczy i oddania hołdu młodym żołnierzom AK i BCh na cmentarzu partyzanckim w Osuchach.

- Reklama -

20 cyklistów przez Fryszarkę dojechało do Rezerwatu Czartowe Pole, tam można było odpocząć i zachwycić się widokami. Na cmentarzu w Błódku był kolejny przystanek. Dalej w Nowinach, z platformie widokowej rozciągał się przed uczestnikami rajdu piękny widok na kamieniołomy. W Borowych Młynach nad Tanwią czekało ognisko i kiełbaski. Po tym już przez Borowiec powrót do Łukowej. Rajd zakończył się o godz. 17:30 w budynku GOK w Łukowej, gdzie cykliści z rąk p. Dyrektor otrzymali podziękowania, drobne upominki i zaproszenie na III Rajd Wakacyjny, który odbędzie się 27 sierpnia. Przewodnikiem po trasie był p. Mirosław Okoń.

To, że było super może potwierdzić wypowiedź jednego z najmłodszych cyklistów. „Jestem Mikołaj i w dniu 6 sierpnia 2017 uczestniczyłem w II wakacyjnym rajdzie rowerowym. To była piękna, słoneczna i pełna wrażeń niedziela. Jechaliśmy szlakiem wojennym, fajnymi leśnymi drogami. W czasie odpoczynku „moczyliśmy się” w rzece Tanew. Mieliśmy przy tym dużo frajdy. Największą atrakcją była  kiełbaska pieczona na ognisku. Było wesoło dużo żartów i śmiechu. W rajdzie wzięło udział ok.20 osób. Ja i moja siostra byliśmy najmłodszymi uczestnikami tej wyprawy. Było super i nie mogę się doczekać kolejnych rajdów. Na pewno zachęcę moich kolegów do takich wypraw”.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.