- Reklama -

- Reklama -

Iga Świątek pamięta o Biłgoraju !

Iga Świątek znów na ustach kibiców na całym świecie. Najlepsza polska tenisistka wygrała turniej WTA Finals w meksykańskim Cancun i przy okazji znów wróciła na fotel liderki światowego rankingu tenisistek. Za Igę mocno ściskały kciuki dzieciaki z Wioski Dziecięcej w Biłgoraju, z którymi nasza mistrzyni nawet się spotkała!

- Reklama -

Był styczeń 2021 roku i wielkie poruszenie w SOS Wiosce Dziecięcej w Biłgoraju. Jej podopieczni w ramach niezwykłej akcji stowarzyszenia mieli okazję porozmawiać z tenisistką Igą Świątek. Co prawda było to spotkanie online, ale i tak dla młodych mieszkańców to wielkie przeżycie i pamiątka.

Czy pierwszym marzeniem Igi Świątek było właśnie, zostanie tenisistką?

Te i inne ciekawe pytania mogły zadać dzieci z SOS Wioski Dziecięcej w Biłgoraju, z rodziny prowadzonej przez Rodziców SOS Kasię i Tomka, które spotkały się online, z tenisistką Igą Świątek. Kacper, Amelia, Ola, Klaudia, Weronika, Zuzia i Karolina, miały tę wyjątkową szansę. Rozmowa z Igą była dla nich inspiracją, motywacją i wiarą, że można spełniać marzenia i osiągać postawione sobie cele.

– Mam wokół siebie ludzi, którzy mnie wspierają. Rodzinę, która daje mi siłę i motywacje do działania. To właśnie dzięki tym wszystkim osobom mój sukces jest możliwy. Dlatego tym bardziej zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest to, żeby mieć wokół siebie odpowiednie osoby, kogoś, kto w nas wierzy. Cieszę się, że takie osoby są w życiu dzieci, z którymi rozmawiałam. To niesamowite dzieciaki, pełne potencjału i siły, bo mimo tego, co przeszły, starają się każdego dnia walczyć o swoje własne sukcesy. Dla mnie to one są mistrzami świata i będę trzymać za nie mocno kciuki – przekazała Iga Świątek mieszkańcom biłgorajskiej wioski.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku polska tenisistka też pamiętała o wioskach dziecięcych:

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

– Przekażę całą wygraną z turnieju w Ostrawie organizacji charytatywnej. Będzie to 280 tys. zł i trafi do Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce na wsparcie psychologiczne dla podopiecznych Wiosek w całej Polsce. Mówię o tym głośno, bo wiem, że każdy gest i każda złotówka się liczą – poinformowała Świątek

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.