karczma na woli_wesela

- Reklama -

- Reklama -

Idą zmiany w biłgorajskich przedszkolach

Rekrutacja w przedszkolach i szkołach podstawowych na nowy rok szkolny, w Biłgoraju trwa w najlepsze. Placówki prześcigają się w pomysłach jak przyciągnąć podopiecznych. Z nową propozycją na rok 2023-24 wychodzą do mieszkańców przedszkola samorządowe.

- Reklama -

Janusz Rosłan, burmistrz Biłgoraja poinformował podczas ostatniej sesji rady miasta o planowanych  zmianach w harmonogramie pracy przedszkoli samorządowych:

 

-Wspólnie z radnymi pracującymi w Komisjach Oświaty i Budżetu uzgodniliśmy, że w roku szkolnym 2023/2024 zostaną wydłużone godziny pracy przedszkoli samorządowych.  Przedszkola nr 1, nr 2 i nr 3 będą czynne od godziny 6:30 do 17:30. Organizowane będą również  dodatkowej zajęcia z języka angielskiego poza godzinami podstawy programowej – poinformował Janusz Rosłan.

 

Burmistrz wyraził nadzieje, że jest to dobra decyzja, która pomoże wszystkim rodzicom, którzy do tej pory nie korzystali z oferty publicznych samorządowych przedszkoli ze względu na krótszy czas pracy:

 

-Teraz ci rodzice  będą mogli skorzystać z bardzo dobrej oferty naszych przedszkolipodsumował Rosłan.

 

- Reklama -

Andrzej Łęcki, Przewodniczący Rady Miasta  apelował do lokalnych mediów i mieszkańców o przekazanie dalej tej informacji:

 

Biłgorajskie przedszkola przedłużają swoją pracę do godziny 17:30. Są to znakomicie wyposażone przedszkola ze znakomitą kadrą i ze znakomitymi placami zabaw. Takich placów zabaw mogą nam inne przedszkola w całej Polsce pozazdrościć. Są jeszcze wolne miejsca. Zachęcamy, aby mieszkańcy Biłgoraja zapisywali swoje dzieci do tych przedszkoli – mówił Łęcki.

 

 

„Walka” o każdego ucznia związana jest nie tylko z postępującym co roku niżem demograficznym, ale również z kosztami utrzymania dzieci w przedszkolach.  W wielkim skrócie: im mniej dzieci w przedszkolach samorządowych, tym więcej  Miasto płaci za utrzymanie dzieci we wszystkich przedszkolach.  O tym zagadnieniu w listopadzie  szeroko informowali między innymi skarbnik miasta Roman Żuk oraz radny Janusz Wójcik.

 

My pisaliśmy o tym TUTAJ

 

 

 

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.