Automax

I Turniej Piłkarski Football Academy Biłgoraj

5 listopada 2017 roku (w niedzielę) w hali sportowo-widowiskowej OSiR w Biłgoraju odbył się I Turniej Piłkarski Football Academy Biłgoraj. W uroczystości wzięli udział młodzi piłkarze FA Biłgoraj, FA Zamość i FA Frampol, ich trenerzy, rodzice oraz zaproszeni goście. Organizatorem turnieju była szkółka Football Academy Biłgoraj i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju.

Szkółka piłkarska Football Academy Biłgoraj powstała w kwietniu 2017 roku, a jej założycielem a zarazem pomysłodawcą jest Marcin Mura, który również jest jednym z trenerów. Oprócz niego nad rozwojem młodych piłkarzach czuwa trzech trenerów: Jarosław Hasiak, Tomasz Gorzkowski i Marek Deryło. Szkółka rozwija się bardzo dynamicznie, a najmłodszych miłośników footballu przybywa z dnia na dzień. Obecnie w szkółce trenuje 100 zawodników w wieku od 4 do 12 lat. Treningi odbywają się 2 razy w tygodniu. Wiosną, latem i jesienią na "Orlikach", a zimą w halach sportowych.

W niedzielnym turnieju na parkiecie hali OSiR rywalizowało 160 zawodników z 14 drużyn. W zawodach wystąpiły również dwie dziewczynki. Każdy mecz trwał 1×12 minut. W sumie rozegrano 43 spotkania. Od wczesnego rana rywalizowały 4 i 5-latki, po nich do akcji przystąpiły 6 i 7-latki.

 Impreza obfitowała w ładne bramki i ciekawe akcje, nie zabrakło też emocji. Dopisali również kibice (rodzice), którzy głośno dopingowali swoje pociechy.

 Zawody rozgrywane były bez klasyfikacji, wszyscy byli zwycięzcami i liczyła się przede wszystkim świetna zabawa. W starszej kategorii organizatorzy wyróżnili Huberta Kołakowskiego, Damiana Kwapisza oraz Jakuba Steca (strzelił 13 bramek). 

Wszyscy uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni złotymi medalami. A na koniec czekała na nich gorąca pizza.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.