- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

I po sejmiku

Za nami jubileuszowy 45. Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych, na którym zaprezentowały się zespoły teatralne z różnych województw: świętokrzyskiego, lubelskiego, mazowieckiego i podkarpackiego.

- Reklama -

Na scenie zaprezentowały się zespoły:  Zespół Obrzędowy z Hańska (spektakl pt. Worożycha), Zespół SENIORZY z Urszulina (Na jagody), Zespół Śpiewaczo – Obrzędowy JARZĘBINA z Bukowej (Kumie zróbcie mi gromnice), Zespół ZAKUKAŁA KUKUŁECKA z Gałek Rusinowskich (Ocepiny weselne), Zespół BEZPIECZNA PRZYSTAŃ z Dziennego Domu Pomocy w Sanoku (Smok w Nieswarowie), Zespół ŚWITEŹ z Trzydnika Dużego (Darcie pierza), Zespół Biesiadny WIERZBIANIE z Wierzbnej (Wesele), Zespół Ludowy JAWORZANKI z Jaworza (Nase pranie pod lipą), Zespół ROZKAPRYSZENI z Piotrowic (Igraszki z diabłem), Zespół WZDOLSKIE KOŁOWROTKI z Bodzentyna (U powroźnika), Zespół Pieśni i Tańca MORAWICA z Morawicy (Jak to w chałupkach gorki wypalano).

- Reklama -

To pierwszy z pięciu przeglądów, które odbywają się w całym kraju. Jurorzy po obejrzeniu wszystkich prezentacji wyłonią zespoły, które zaprezentują się podczas 37. Ogólnopolskiego Sejmiku Teatrów Wsi Polskiej, który odbędzie się w październiku 2020 roku w Tarnogrodzie. Województwo Lubelskie było sponsorem i partnerem 45. Jubileuszowego Międzywojewódzkiego Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych. Wsparcia udzielili także: Powiat Biłgorajski, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Organizatorami imprezy byli: Tarnogrodzki Ośrodek Kultury, Towarzystwo Kultury Teatralnej Ziemi Lubelskiej, Burmistrz Tarnogrodu, Tarnogrodzkie Towarzystwo Regionalne, Zarząd Główny TKT w Warszawie. Po raz kolejny organizatorzy bardzo dziękują Burmistrzowi Miasta Biłgoraj oraz Dyrekcji Biłgorajskiego Centrum Kultury za wypożyczenie sceny letniej BCK-u. Dziękujemy również wszystkim zaangażowanym w organizację sejmiku, a w szczególności wolontariuszom. Na sejmik w październiku 2020 roku zapraszamy już do wyremontowanego Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury.

/TOK/

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.