- Reklama -

- Reklama -

Hulajnoga z promilami. A tu nasz człowiek

22-latek z gminy Józefów kierował hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości. Jego nietypowy styl jazdy zauważył policyjny patrol i zatrzymał go do kontroli drogowej. Badanie wykazało w organizmie mężczyzny ponad 1,5 promila. Za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

- Reklama -

Dzisiejszej nocy policjanci Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego zamojskiej komendy patrolując ulice miasta na ulicy Sadowej w Zamościu, zauważyli kierującego hulajnogą elektryczną, którego zachowanie i styl jazdy mogły wskazywać, że znajduje się pod działaniem alkoholu. Chcąc zweryfikować swoje przypuszczenia mundurowi zatrzymali go do kontroli drogowej.

Hulajnogą kierował 22-latek z gminy Józefów. Podejrzenia policjantów, co do stanu jego trzeźwości potwierdziły się, badanie alkomatem wykazało w organizmie kierującego ponad 1,5 promila. Za popełnione wykroczenie 22-latek wkrótce odpowie przed sądem.

urząd MArszałkowski projekt

Pamiętajmy, że kierujących rowerami lub hulajnogami elektrycznymi również obowiązują przepisy ruchu drogowego, które zakazują kierowania tego typu pojazdami w stanie nietrzeźwości. Za złamanie tego zakazu grozi kara aresztu lub grzywny w wysokości nie niższej niż 2500 złotych.

 

foto: zdjęcie ilustracyjne (Policja)

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.