Krystyna Deryło- główny

- Reklama -

Hospicjum, gokarty i GOK dofinasowane

Zakończyło się głosowanie w IV edycji programu grantowego Tesco "Decydujesz, pomagamy", w którym klienci mogli sami zdecydować, jaki projekt otrzyma dofinansowanie. 4 lipca odbyło się uroczyste wręczenie grantów.

W ubiegłą środę w biłgorajskim Tesco odbyło się uroczyste podsumowanie czwartej edycji programu grantowego „Decydujesz, pomagamy”, w którym klienci sklepu sami decydowali, jaki projekt otrzyma wsparcie.

Zebranych gości powitała kierownik sklepu Teresa Waliłko. – Program „Decydujesz, pomagamy” ma na celu wsparcie lokalnych społeczności. Ten program jest realizowany w całej Polsce, a klienci naszego sklepu głosowali na projekty z naszej okolicy – mówiła. Wyjaśniła, że w ramach programu można było głosować na trzy wybrane projekty. Klienci natomiast, robiąc zakupy, mogli zagłosować na jeden z projektów. – Jest to już czwarta edycja programu, ale pierwszy raz wszystkie projekty otrzymują grant. W naszym regionie największą liczbę głosów, bo aż 22 425, otrzymał projekt Hospicjum Santa Galla. Projekt ten otrzyma dofinansowanie w wysokości 5 tysięcy złotych – dodała pani kierownik. To już kolejna wygrana Hospicjum Santa Galla w konkursie grantowym Tesco. W poprzedniej edycji zwyciężył projekt, który miał na celu doposażenie pokoju dla wolontariuszy.

- Reklama -

Klienci Tesco zdecydowali, że drugą nagrodę w wysokości 3 tys. zł otrzyma Stowarzyszenie „Domek Przedszkolaka” na realizację projektu „Rodzina na gokarty”. Natomiast trzecią nagrodę i 1000 zł zdobył Gminny Ośrodek Kultury w Werbkowicach na wyciszenie sali widowiskowej.

Udział w programie podsumowują jego uczestnicy. – Wcześniejszy projekt zakładał aranżację pokoju dla wolontariuszy. Za zdobyte pieniądze udało nam się go w pełni wyposażyć. Z tego pomieszczenia korzystają także rodziny chorych, więc byliśmy bardzo zadowoleni. Teraz cieszymy się po raz drugi, bo pozyskaliśmy pokaźną kwotę na zakup szafek przyłóżkowych dla pacjentów – opowiada Tomasz Ryń, menadżer Hospicjum Santa Galla. – Dziękuję wszystkim klientom, którzy w ten sposób wspierają naszą inicjatywę – dodał.

– Bardzo się cieszę, że Tesco występuje z takimi programami. Nasze trzecie miejsce też jest dla nas zaszczytem, bo mogliśmy dzisiaj tu być i odbierać nagrodę. Dom Kultury w Werbkowicach słynie z tego, że odbywają się w nim koncerty, podczas których występują fantastyczne zespoły wokalne i muzyczne. Lecz nasza sala widowiskowa jest źle wyciszona. Chcemy poprawić jakość odbioru słuchaczom i poprawić w sali akustykę – mówiła podczas wręczenia grantów dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Werbkowicach Katarzyna Serafin. Dodaje, że aby zachęcić klientów Tesco do oddawania głosów na projekt, GOK zorganizował dwa minikoncerty w sklepie Tesco w Hrubieszowie. Na jednym zagrała kapela, a na drugim młodzieżowy zespół rockowy. Pani dyrektor zapowiada już kolejny start w następnej edycji programu.

W Biłgoraju natomiast będzie realizowany projekt „Rodzina na gokarty” Stowarzyszenia „Domek Przedszkolaka”. Zakupione zostaną gokarty, które będzie można bezpłatnie wypożyczyć w przedszkolu. Jadąc takim gokartem, rodzina może zwiedzać miasto lub okolice.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Klient mówi

    Co to za celebryta na tym zdjęciu jest prawie na każdej fotce z Tesco ma parcie na szkło skubany!!!!!!!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.