- Reklama -

Honorowi dawcy krwi odznaczeni

21 kwietnia 157 osób odebrało z rąk wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka odznaczenia państwowe, przyznane za zasługi w honorowym oddawaniu krwi. Wśród odznaczonych są także mieszkańcy powiatu biłgorajskiego.

Uroczystość odbyła się w Domu Nadziei, mieszczącym się w Centrum Konferencyjnym Caritas Archidiecezji Lubelskiej przy al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Organizatorem wydarzenia było Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.
W sumie do krwiodawców z województwa lubelskiego trafiły 2 Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski, a także Krzyże Zasługi: 20 złotych, 20 srebrnych i 38 brązowych. Dodatkowo 77 krwiodawców otrzymało odznaczenia Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu.
Wśród odznaczonych przez wojewodę byli także mieszkańcy naszego powiatu. Jarosław Majewski z Turobina otrzymał odznakę „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”, Jan Koman z Aleksandrowa -ZŁOTY KRZYŻ ZASŁUGI, a Banaś Ryszard odznakę -„Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.
Gratulujemy tak pięknych odznaczeń i zapraszamy na kolejne akcje krwiodawcze. Najbliższe odbędą się 17 maja w godzinach 8.30 – 12.00 w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju oraz 26 maja w godzinach 12.00 – 16.00 w Ośrodku Rekreacyjnym w Woli Dużej.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.