Historię mają w paluszku
W środę 9 października kilkudziesięciu uczniów szkół podstawowych i średnich wzięło udział Konkursie Wiedzy o Kampanii Wrześniowej, którego celem było pogłębianie wiedzy o naszym mieście i regionie, a w szczególności wiedzy o jego najnowszej historii oraz przypomnienie 80. rocznicy wybuchy II wojny światowej.
Do konkursu zgłosiło się 14 trzyosobowych drużyn z czterech szkół podstawowych oraz 10 drużyn trzyosobowych z 6 biłgorajskich szkół średnich. Indywidualnie w konkursie wzięło udział 43 uczestników ze szkół podstawowych i 31 ze szkół średnich. Podsumowanie i wręczenie nagród zwycięzcom miało miejsce w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, gdzie uczestnicy konkursu obejrzeli także wystawy związane w wydarzeniami 1939 r.
Wyniki
Szkoły podstawowe – drużynowo:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju, drużyna III w składzie: Marcin Litwin, Artur Ksiądz, Szymon Paluch
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju, drużyna II w składzie: Wiktor Małysz, Szymon Blicharz, Dominika Szubiak
Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju, drużyna I w składzie: Mateusz Typko, Wojciech Kuderawiec, Robert Łata
IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, drużyna I
V miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju, drużyna IV
VI miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju, drużyna II
VII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, drużyna III
VIII miejsce – Szkoła Podstawowa w Smólsku, drużyna II
IX miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju, drużyna III
X miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju, drużyna II
XI miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, drużyna III
XII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, drużyna II
XIII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju, drużyna I
XIV miejsce – Szkoła Podstawowa w Smólsku, drużyna I
Indywidualnie:
I miejsce – Marcin Litwin – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju
Szymon Paluch – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju
II miejsce – Michał Dziura – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju
III miejsce – Dominika Szubiak – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju
Szkoły średnie – drużynowo:
I miejsce – Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju, drużyna w składzie: Monika Ciosmak, Michał Gmyz, Szymon Paczwa
II miejsce – Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, drużyna w składzie: Klaudia Nalepa, Zuzanna Niemiec, Patryk Zaśko
III miejsce – I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju, drużyna II w składzie: Kinga Borek, Otylia Kobielarz, Aleksandra Solak
IV miejsce – I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju, drużyna IV
V miejsce – I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju, drużyna III
VI miejsce – I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju, drużyna I
VII miejsce – Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, drużyna I
VIII miejsce – Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, drużyna II
IX miejsce – Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, drużyna I
Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju
Indywidualnie:
I miejsce – Michał Gmyz – Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju
II miejsce – Katarzyna Łokaj – I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju
III miejsce – Monika Ciosmak – Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju,
Otylia Kobielarz – I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju