„Historie codzienne”
Konkurs fotograficzny „Historie codzienne…” ogłoszony został we wrześniu 2017r. Skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół specjalnych z powiatów: biłgorajskiego, janowskiego i zamojskiego. Do szkół rozesłane zostały foldery z informacją o konkursie. Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miasta w Biłgoraju, Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, Urząd Gminy Biłgoraj. Na konkurs nadesłano 152 fotografie. 16 listopada 2017r. komisja konkursowa w składzie: Michał Sobaszek, Ewa Rzeźnik i Katarzyna Krasa przyznała nagrody w czterech kategoriach:
Szkoła podstawowa kl. I – V
I miejsce:
Agnieszka Leniart, lat 11, PSP im. KEN w Szyszkowie „Do domu”, op. Halina Kukiełka
Wyróżnienia:
Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:
Maja Derkacz, lat 9, Szkoła Podstawowa w Czernięcinie, cykl zdjęć 1. „W drodze do szkoły”, 2. „Zabawy w szkole”, 3. „Dzień, jak co dzień”, op. Dorota Kwiatkowska
Czarek Kraczek, lat 7, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, „Zapomniane molo”, op. Irena Kraczek
Szkoła Podstawowa kl. VI – VII
I miejsce:
Julia Pawluk, lat 12, Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II w Tereszpolu – Zaorendzie, cykl 1 „”Zatrzymać czas” (3 zdjęcia), cykl 2 „Zamrożeni” (3 zdjęcia) op. Agnieszka Pawluk
II miejsce:
Lena Palikot, lat 12, Szkoła Podstawowa nr 5 w Biłgoraju im. Ks. Jana Twardowskiego, cykl „Mój brat”, op. Katarzyna Różańska
III miejsce
Natalia Wojtyło, lat 13, PSP im. Św. Franciszka z Asyżu w Lipinach Dolnych, cykl „Moje małe wielkie radości…”, op. Natalia Kukiełka
Wyróżnienia:
Kamil Wolanin, lat 13, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Biłgoraju, „Chorwackie pustkowie”, „Wakacyjni żeglarze”, „Jutro wracamy”, op. Katarzyna Chabros
Zuzanna Niemczuk, lat 13, Szkoła Podstawowa im. Edwarda Kasprzysiaka w Wysokiem, zdjęcia 1 „Jesienne opowieści”, 2 „W stronę słońca”, 3 „Złotem malowane”, op. Lidia Kuryło
Milena Maciejewska, lat 12, Szkoła Podstawowa nr 3 w Biłgoraju, op. Agnieszka Maciejewska
Zuzanna Derkacz, lat 12, Szkoła Podstawowa im. Szymona Szymonowica w Czernięcinie, zdjęcia 1 „Uwielbiam lato”, 2 „Zaczyna się nowy dzień”, 3 „Zabawy w kotka i myszkę”, op. Dorota Kwiatkowska
Gimnazjum:
I miejsce:
Magdalena Wolanin, lat 15, Szkoła Podstawowa im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym, cykl „Wszystkie zwierzęta sobie równe, ale niektóre są równiejsze od innych”, op. Grażyna Rymarz
II miejsce:
Paweł Mazurek, Gimnazjum nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju, cykl: „Ciasto Ewy”, op. Anna Bielak
Wyróżnienia:
Julia Bździuch, lat 13, Gimnazjum im. Kardynała Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Aleksandrowie, cykl „W poszukiwaniu przysmaków – konik polski”, op. Justyna Bździuch
Aleksandra Małysza, lat 14, Gimnazjum w Bukowej, cykl „Ulotne chwile”, op. Małgorzata Małysza
Dawid Lekan, lat 14, Gimnazjum nr 1 w Biłgoraju cykl „Moja pasja” („Szalony pęd po polach…”, „…czasami koczy się w rowie”), op. Anna Bielak
Zuzanna Bździuch, lat 14, Szkoła Podstawowa im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym, „Jakie piękne niebo!”, op. Grażyna Rymarz
Szkoły specjalne:
I miejsce:
Wojciech Zagajewski, lat 16, Gimnazjum nr 1 im, Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju, cykl „Codzienne życie Lolka”: 1 „Gryzienie – ulubione zajęcie”, 2 „Obowiązkowy codzienny spacerek”, 3 „Polowanie w trawie”, 4 „Czasem po nieudanym polowaniu – małe smuteczki”, 5 „Na smutki najlepsza drzemka w cieplutkich kocykach”, op. Anna Bielak
II miejsce:
Magdalena Matusik, lat 20, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Olbięcinie, „Szukamy szkodnika”, „Odwiedzamy groby opuszczone”, op. Elżbieta Najs
III miejsce:
Klaudia Gilas, lat 21, Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Biłgoraju, cykl:” Dzień Godności”, op. Lucyna Grasza,