„Historia – Pamięć – Człowiek”

26 listopada w auli Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju odbył się wernisaż wystawy oraz wręczone zostały nagrody w XIX Powiatowym Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży pt. „HISTORIA – PAMIĘĆ – CZŁOWIEK" Wielcy Polacy w portrecie.

Przybyłych na galę wręczenia nagród oraz na wernisaż wystawy powitała Renata Socha, dyrektor MDK w Biłgoraju. Wśród nagrodzonych dzieci i ich rodziców byli również nauczyciele i opiekunowie, pod kierunkiem których młodzi artyści przygotowali na konkurs prace plastyczne. Obecni byli również przedstawiciele samorządu, m.in. etatowy członek Zarządu Powiatu Maria Gałka oraz poseł na Sejm Beata Strzałka, którzy wręczali dyplomy oraz nagrody zwycięzcom. 

Na konkurs wpłynęło 298 prac plastycznych ze szkół i placówek kultury z terenu powiatu biłgorajskiego. Posiedzenie komisji odbyło się 18 listopada 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju. Komisja w składzie: Irena Zając, przewodnicząca (artysta plastyk), Kamil Łukasik (plastyk BCK), Monika Lembryk-Bartoszek (terapeuta zajęciowy) oraz Renata Socha (dyrektor MDK) wyłoniła zwycięzców w kilku kategoriach.

Wyniki XIX Powiatowego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży

„HISTORIA – PAMIĘĆ – CZŁOWIEK” Wielcy Polacy w portrecie 

 

Kategoria klasy I-IV, szkoła podstawowa

NAGRODY:

  • Anna Klucha, kl. III, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Księżpolu, nauczyciel Edyta Surmacz
  • Błażej Osuch, kl. IV, Szkoła Podstawowa im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym, nauczyciel Stanisława Konieczna
  • Antonina Fila, kl. II, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, nauczyciel Elżbieta Skubis
  • Emilia Strojek, 10 lat, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstania Styczniowego w Potoku Górnym, nauczyciel Beata Hacia
  • Alisha Sharma, kl. I, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, nauczyciel Dorota Kwik
  • Magdalena Węgrzyn, kl. I, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dereźni Solskiej, nauczyciel Alicja Chołyst
  • Miłosz Urbanik, kl. I, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, nauczyciel Joanna Solska

 WYRÓŻNIENIA:

  • Martyna Kaczor, kl. IV, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, nauczyciel Joanna Solska
  • Kinga Kobeluk, kl. III, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, nauczyciel: Anna Sławińska
  • Aleksandra Przysiężniuk, kl. III, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana  Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, nauczyciel Anna Tworek
  • Radosław Cios, kl. I, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, nauczyciel Dorota Kwik
  • Cezary Cios, kl. III, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, nauczyciel Irena Kraczek
  • Gabriel Bartoszewski, kl. I, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, nauczyciel Joanna Solska
  • Weronika Stec, kl. I, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, nauczyciel Beata Jaszek
  • Antonina Fila, kl. II, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, nauczyciel Elżbieta Skubis

Kategoria klasy V-VIII szkoła podstawowa

NAGRODY:

  • Nikola Podymna, kl. VIII, Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego we Frampolu, nauczyciel Krzysztof Jasiński
  • Weronika Pawlos, kl. VII, Szkoła Podstawowa w Woli Różanieckiej, nauczyciel Ewa Marczak
  • Nikola Wolanin, kl. VI, Szkoła Podstawowa im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym, nauczyciel Stanisława Konieczna
  • Julia Babij, kl. V, Szkoła Podstawowa w Luchowie Dolnym, nauczyciel Lucyna Brzyska
  • Antonina Tutka, kl. VII, Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Goździe Lipińskim, nauczyciel: Alicja Bełz

WYRÓŻNIENIA:

  • Oliwia Cieplechowicz, 11 lat Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstania Styczniowego w Potoku Górnym, nauczyciel Beata Hacia
  • Wiktoria Surmacz, kl. VII, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Księżpolu, nauczyciel Halina Barska
  • Paulina Komada, kl. VII, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Księżpolu, nauczyciel Halina Barska
  • Hubert Markowicz, kl. VI, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Księżpolu, nauczyciel Halina Barska
  • Katarzyna Nieściur, kl. VIII, Szkoła Podstawowa im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym, nauczyciel Stanisława Konieczna
  • Magdalena Hadacz, kl. VI, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim, nauczyciel Zofia Zając
  • Marta Kapica, kl. VIII, Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego we Frampolu, nauczyciel Krzysztof Jasiński

 Kategoria szkoły średnie

NAGRODY:

  • Anna Pędziwiatr, kl. I, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, nauczyciel Ewa Jargieło-Ćwik
  • Aleksandra Żak, kl. I, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, nauczyciel Ewa Jargieło-Ćwik
  • Oliwia Dziduch, kl. I, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, nauczyciel Ewa Jargieło-Ćwik
  • Magdalena Chyl, kl. III, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, nauczyciel Anna Flor
  • Klaudia Kulik, kl. I, I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju, nauczyciel Alina Dzido
  • Michał Mróz

WYRÓŻNIENIA:    

  • Julia Czajka, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, nauczyciel Anna Świca     
  • Julia Kaczor, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, nauczyciel Ewa Jargieło-Ćwik        

 OŚRODKI KULTURY, kategoria klasy I-IV

NAGRODY:

  • Karol Mituła, 8 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, nauczyciel Anna Świca
  • Marietta Skalska, 7 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, nauczyciel Anna Świca
  • Paulina Blacha, 8 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, nauczyciel Anna Świca
  • Izabela Nieckarz, 9 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, nauczyciel Anna Świca
  • Diana Kozakiewicz, 5 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, nauczyciel Anna Świca
  • Izabela Borowiec, 9 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, nauczyciel Anna Świca
  • Robert Potocki, 7 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, nauczyciel Irena Oręziak-Kupczak
  • Gabriela Bajwoluk, 6 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, nauczyciel Irena Oręziak-Kupczak

WYRÓŻNIENIA:

  • Nikola Siciarz, 7 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, nauczyciel Irena Oręziak-Kupczak
  • Antonina Mosakowska, 9 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, nauczyciel Irena Oręziak-Kupczak
  • Hanna Bosak, 6 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, nauczyciel Irena Oręziak-Kupczak
  • Dorota Dołba, 6 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, nauczyciel Irena Oręziak-Kupczak
  • Alicja Potocka, 9 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, nauczyciel Irena Oręziak-Kupczak
  • Julianna Sołtys, 7 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, nauczyciel Anna Świca

OŚRODKI KULTURY, kategoria klasy V-VIII

NAGRODY:

  • Weronika Pawlos, 14 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, nauczyciel Irena Oręziak-Kupczak
  • Hanna Senczyna, 11 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, nauczyciel Irena Oręziak-Kupczak
  • Zuzanna Bielak, 13 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, nauczyciel Irena Oręziak-Kupczak
  • Natalia Mucha, 12 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, nauczyciel Irena Oręziak-Kupczak
  • Amelia Senczyna, 13 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, nauczyciel Irena Oręziak-Kupczak
  • Hanna Adamek, 10 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, nauczyciel Anna Świca
  • Maja Łuszczak, 10 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, nauczyciel Anna Świca
  • Edyta Bugała, 13 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, nauczyciel Anna Świca

WYRÓŻNIENIA:

  • Hanna Swacha, 10 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, nauczyciel Irena Oręziak-Kupczak
  • Rozalia Markowicz, 11 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, nauczyciel Irena Oręziak-Kupczak
  • Emilia Mazurek, 12 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, nauczyciel Irena Oręziak-Kupczak
  • Ilona Jaskowska, 12 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, nauczyciel Irena Oręziak-Kupczak
  • Zuzanna Laszko, 11 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, nauczyciel Irena Oręziak-Kupczak
  • Julia Kuraś, 12 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, nauczyciel Anna Świca
  • Magdalena Legieć, 13 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, nauczyciel Anna Świca
  • Angelo Dziwura, 14 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, nauczyciel Anna Świca

 

OŚRODKI KULTURY, kategoria szkoły średnie

  NAGRODY:

  • Faustyna Kaczor, 17 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, nauczyciel Irena Oręziak-Kupczak
  • Krzysztof Jankowski, 18 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, nauczyciel Irena Oręziak-Kupczak
  • Aleksandra Okoń, 17 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, nauczyciel Irena Oręziak-Kupczak
  • Magda Czop, 18 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, nauczyciel Anna Świca
  • Martyna Kniaziowska, 15 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, nauczyciel Anna Świca
  • Patrycja Różańska, 17 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, nauczyciel Anna Świca
  • Piotr Skrzypa, 17 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, nauczyciel Anna Świca

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Iwona mówi

    Dlaczego na tak wspaniały wernisaż nie zaproszono wszystkich osób nagrodzonych?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.