- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

„Harmonia” zaśpiewała w kościele JP II w Biłgoraju (film)

W niedzielne popołudnie 24 kwietnia w kościele pw. św. Jana Pawła II w Biłgoraju odbyło się kolejne wydarzenie. Tym razem swój wielkopostny repertuar zaprezentował wielokrotnie nagradzany na arenie międzynarodowej chór "Harmonia" z Łukowej.

- Reklama -

Chór „Harmonia” z Łukowej obchodzi XXXV-lecie swojej działalności. Jest ponad 50-krotnym laureatem festiwali o randze międzynarodowej i ogólnopolskiej, na których zdobywał złote, srebrne, brązowe trofea oraz wyróżnienia. Występował także poza granicami naszego kraju: w Rosji, na Ukrainie, Litwie i Węgrzech.

urząd MArszałkowski projekt

– Poprzez koncert wielkanocny chcieliśmy świętować Zmartwychwstanie Chrystusa. Bardzo cieszymy się z możliwości wystąpienia w kościele parafialnym pw. św. Jana Pawła II w Biłgoraju, w tym szczególnym dniu święta Miłosierdzia Bożego – mówi Sławomir Kuczek, kierownik chóru „Harmonia”.

Lista dorobku chóru jest długa. Na swoim koncie ma m.in.: 6 Srebrnych Kamertonów zdobytych w Bydgoszczy, „Złotą, Srebrne i Brązową Strunę” z Niepołomic, 1. miejsca zdobyte na międzynarodowych festiwalach religijnych w Rzeszowie i Łodzi, Srebrne Dyplomy zdobyte w Warszawie i Krakowie, III miejsce „Vratislavia Sacra”, „Brązową Wstęgę Solczy” wyśpiewaną na Litwie. Z Węgier (2018 r.) „Harmonia” wróciła z dwoma certyfikatami. Jeden z nich otrzymała za czystość intonacyjną, brzmienie i stylowość wykonania, drugi za poziom artystyczny. Ostatnie osiągnięcie chóru to II miejsce na VI Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej (2020 r.). W roku 2021 „Harmonia” zdobyła „Srebrny Kamerton” w Bydgoszczy i „Srebrną Pochodnię” na XI międzynarodowym festiwalu pieśni Maryjnej w Częstochowie. W 2022 r. Harmonia zdobyła „Srebrny Dyplom” w IX Międzynarodowym Rzeszowskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Chór „Harmonia” jest związany ze św. Janem Pawłem II w sposób szczególny. 35 lat temu rodzice osób, które obecnie należą do chóru, w ramach podziękowania za 10-lecie pontyfikatu papieża przygotowali nagranie, a następnie przesłali do Watykanu. W odpowiedzi Ojciec Święty podziękował za nagranie i przesłał błogosławieństwo, za sprawą którego do tej pory nasz chór odnosi sukcesy – mówi Wiesława Kubów, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.