- Reklama -

Harcerze wracają do Majdanu

Zaczęło się od pomysłu, aby w szkole w Majdanie Starym po latach nieobecności znów działała drużyna harcerska. Udało się skontaktować z działającą w Tarnogrodzie drużyną „Agape” i jej drużynową Natalią Zając i zaprosić na piknik z okazji Dnia Dziecka, który odbył się przy szkole. Następnie harcerki przybyły do szkoły na spotkanie z uczniami. Opowiadały na nim o swojej działalności, pokazały zdjęcia i zaprezentowały kilka gier i pląsów harcerskich. 17 czerwca 2016 r. sześć naszych druhen udało się do Majdanu Starego, aby opowiedzieć tamtejszym uczniom podstawówki i gimnazjum o harcerstwie. Na początku nasza drużynowa w bardzo ciekawy sposób opowiadała zarówno o naszej drużynie, jak i ogólnie o ZHR. Następnie udaliśmy się do sali gimnastycznej, gdzie uczyłyśmy ich gier i pląsów harcerskich. Nasze piątkowe spotkanie było bardzo owocne, ponieważ zachęciłyśmy sporą grupę uczniów do podjęcia drogi harcerskiej, którą podążamy opowiadały dziewczyny z „Agape”.

Efektem tych działań była zapoznawcza zbiórka dziewcząt z Majdanu Starego i okolicznych miejscowości. Zainteresowanych wstąpieniem do harcerstwa było ponad 20 osób! Oficjalne powołanie zastępu „Życzliwość” miało miejsce w sobotę (25 czerwca) w Tarnogrodzie podczas  przedwakacyjnej zbiórki 5. Próbnej Drużyny Harcerek „Agape”.

- Reklama -

 Sobotnim popołudniem (zaraz po meczu) spotkałyśmy się na ostatniej przed wakacjami zbiórce drużyny, podczas której nasza drużyna powiększyła się o nowy zastęp „Życzliwość”. O nową zastępową wzbogaciła się „Szczerość” i „Wierność”, która zyskała również swoją podzastępową. Nie zabrakło też Mszy św., gry terenowej oraz ogniska!  informują harcerki. W spotkaniu uczestniczył także wikariusz Grzegorz Szlązak, kapelan harcerzy.

Swoje powołanie z rąk drużynowej Natalii Zając odebrały także nowe harcerki z Majdanu. Ich zastępową została Ola Szymanik. Harcerki już mają plany na najbliższe tygodnie. Będą uczestniczyły w zbiórkach zapoznawczych, poznawały harcerstwo i przygotowywały się do dalszej służby na rzecz swojej małej i dużej Ojczyzny.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.