- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Harcerze przekazali światełko pokoju

- Reklama -

Biłgorajscy harcerze z 13. Starszoharcerskiej Drużyny „Pochodni” przekazali władzom starostwa, miasta oraz gminy Biłgoraj betlejemskie światło pokoju. Płomień trafił również do służb mundurowych –  straży i policji. Harcerze Płomień odebrali od słowackich skautów.

- Reklama -

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Światła jest znakiem pokoju, wzajemnego zrozumienia i symbolem pojednania między ludźmi.

– Bardzo się cieszę z waszej obecności i dziękuję za to, że tak pięknie kultywujecie tradycję niesienia światła betlejemskiego jako symbolu pokoju i radości. Jest to bardzo ważne w dzisiejszych czasach, aby taką inicjatywę podejmować, abyśmy prawdziwie odkrywali sens i istotę tego wyjątkowego świątecznego czasu. Wasza postawa jest bardzo budująca i próbuje nas zatrzymać w tej przedświątecznej gonitwie nad sprawami, które są w naszym życiu najistotniejsze. W imieniu wszystkich pracowników Starostwa Powiatowego i swoim własnym życzę Wam spokojnych, błogosławionych i pełnych pokoju świąt Bożego Narodzenia. Niech ten pokój, który niesiecie w symbolu tego światła zagości w waszych sercach i w waszych rodzinach mówił do harcerzy starosta biłgorajski Andrzej Szarlip.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.