- Reklama -

Harcerze i skauci w Osuchach

Liczna reprezentacja harcerzy i skautów pełniła służbę podczas niedzielnych uroczystości w Osuchach. To wspaniała postawa młodzieży, która wzorce czerpie z najlepszych źródeł.

 

Patriotyzm jest w harcerstwie nieodłączną częścią wychowania obywatelskiego, a harcerze – aktywni obywatele i patrioci – biorą udział w obchodach świąt państwowych i w uroczystościach upamiętniających ważne wydarzenia historyczne.

23 czerwca w Osuchach miały miejsce uroczystości uczczenia 75. rocznicy największej bitwy partyzanckiej. Służbę pełnili tam także harcerze z 3. Tarnogrodzkiego Szczepu ZHR „Infinitum” im. Róży Zamoyskiej wraz z harcerzami z 1. Tomaszowskiej Drużyny Harcerzy „Woda” i członkami organizacji  Skauci Europy w Biłgoraju.

„Coroczna służba w Osuchach już za nami! Na początku uczestniczyłyśmy w Mszy świętej w intencji poległych żołnierzy, a następnie złożyłyśmy wieniec na cmentarzu” – tak o swoim udziale piszą druhny.

 

Podczas rocznicowych obchodów harcerze pełnią służbę, gdyż pamiętają o ważnych dla naszego kraju rocznicach, oddają hołd bohaterom. Dzisiejszy patriotyzm to nie tylko udział w uroczystościach państwowych, ale przede wszystkim świadomość poczucia wspólnoty z rodakami oraz umiejętność dzielenia się radością z innymi.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Płeć jest istotna. mówi

    W Tarnogrodzie nie ma drużyny ZHR męskiej. Działają tylko i wyłącznie harcerki, a więc w szczepie ZHR są harcerki, a nie harcerze. 🙂 A poza tym, swoją jakże istotną rolę na uroczystościach w Osuchach mieli także harcerze z 13. DSH Pochodni z Biłgoraja. Dlaczego o nich nie wspomniano? Pozdrawiam.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.