- Reklama -

Harcerki uczciły Dzień Flagi

2 maja obchodzimy Dzień Flagi. W różnych miastach organizowane są z tej okazji akcje i manifestacje patriotyczne. Harcerki z kilku zastępów 5. Tarnogrodzkiej Drużyny harcerek Agape już po raz kolejny uczciły to święto Polski rozdając biało-czerwone flagi mieszkańcom.

Do akcji włączyły się harcerki z zastępów "Radość" i "Szczerość" z Tarnogrodu oraz z zastępów w Księżpolu i Majdanie Starym. – Dziś rozdajemy flagi mieszkańcom Tarnogrodu – mówi zastępowa Angelika Dydyńska. – Przypominamy tym samym, że dziś obchodzimy bardzo ważne narodowe święto – dodaje. 

- Reklama -

Harcerki nie tylko rozdawały flagi, ale i zapraszały mieszkańców do wspólnego zdjęcia. Zdjęcie weźmie udział w konkursie. Przy pomocy Internetu będzie można oddać głos na tarnogrodzką drużynę. 

W ostatnich latach, powszechne stało się noszenie w tym dniu kokardy narodowej. Zwyczaj ten spopularyzował prezydent Lech Kaczyński. Był kontynuowany przez Bronisława Komorowskiego, a obecnie robi to Andrzej Duda. 2 maja 1945 r. polska flaga została zawieszona w zrujnowanym, niemieckim Berlinie.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.