- Reklama -

Harcerki mają patronkę

5. Tarnogrodzka Drużyna Harcerek "Agape" ma swoją patronkę. Drużyna będzie nosić imię Ireny Sendlerowej.

W ubiegłym roku drużyna harcerek z Tarnogrodu starała się o patronkę. – Wybrana została kobieta, której bezinteresowna miłość była bardzo bliska, tak samo jak i nam. Przez kilka miesięcy, chcąc bliżej poznać historię Ireny Sendlerowej, każdy zastęp oddzielnie, jak i cała drużyna, wspólnie realizował różne zadania – mówią harcerki z 5. Tarnogrodzkiej Drużyny Harcerek „Agape”.

- Reklama -

Przygotowania harcerki rozpoczęły na zimowisku, podczas którego poznały ciężkie losy ludzi żyjących w czasie wojny. Następnie każdy zastęp miał swoje indywidualne zadanie – zastęp „Szczęście” przygotował grę i kominek, zastęp „Lojalność” udał się do Domu Kombatanta w Biłgoraju i poznał historie osób, które się tam znajdują, zastęp „Zaufanie” stworzył kronikę, w której znalazło wiele ciekawych informacji, zastęp „Odwaga” nagrał filmik „Dzień z życia Ireny Sendlerowej”, a zastęp „Życzliwość” opracował sprawności, które już niedługo będą zdobywać druhny. Poza zadaniami, jakie harcerki postawiły sobie na początku, udało się zrealizować też jedno dodatkowe, czyli opracowanie plakietki. Całość podsumowana była ogniskiem, zastępy omówiły swoje zadania i przedstawiły je pozostałym.

– Rozkazem L7/2018 Południowo-Wschodniego Hufca Harcerek „Jarzębina” zostało nam nadane imię Ireny Sendlerowej. Cieszymy się, że mogłyśmy lepiej poznać losy pani Ireny Sendlerowej, jednak nie chcemy, aby zakończenie próby zdobycia imienia patronki zamknęło też poznawanie jej przez nas – podsumowują harcerki i nie kryją radości.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.