- Reklama -

Hałas z głośników przeszkadzał mieszkańcom

 
Mieszkańcy bloków znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła mieli dość słuchania kilku Mszy św. dziennie oraz wszystkich nabożeństw pogrzebowych i ślubnych. Napisali pismo do proboszcza, aby wyłączył zewnętrzne głośniki przy kościele.

Mowa o mieszkańcach bloków znajdujących się przy ul. Kościuszki 25 i 27 w Józefowie. Zlokalizowane są one w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła. Postanowili zwrócić się do proboszcza parafii Zenona Mrugały o wyciszenie głośników zewnętrznych. – Zwracamy się z prośbą o wyciszenie bądź przekierowanie głośników umieszczonych na zewnątrz kościoła. Są one bowiem skierowane bezpośrednio na blok. W pobliżu kościoła natężenie dźwiękowe jest znośne, ale przy blokach zwiększone wielokrotnie – twierdzą mieszkańcy. Dodają, że w efekcie słyszą w domach Msze codzienne, niedzielne, pogrzeby, śluby i inne uroczystości. 

- Reklama -

Tematem zajęła się Rada Duszpastersko-Ekonomiczna parafii. W związku z licznymi protestami parafian dotyczącymi wyłączenia nagłośnienia kościoła odbyło się zebranie. – Ponieważ dotychczasowy system nagłośnienia nie sprawdził się, bo był uciążliwy dla mieszkańców okolicznych domów, postanowiono zmienić nagłośnienie w taki sposób, aby osobom przebywającym na placu przykościelnym umożliwić właściwe uczestnictwo w nabożeństwach czytamy w odpowiedzi Rady Duszpastersko-Ekonomicznej. 

Sprawa została pomyślnie załatwiona. Na prośbę mieszkańców głośniki zostały wyłączone.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.