- Reklama -

- Reklama -

Grzegorz Braun na spotkaniu w Biłgoraju (zdjęcia)

Grzegorz Braun prezes partii politycznej Konfederacja Korony Polskiej i jeden z liderów federacyjnej partii Konfederacja Wolność i Niepodległość przyjechał do Biłgoraja. Prezentował swoją opinię na temat sytuacji w Ukrainie, wyjaśniał też co sądzi o pandemii oraz jej skutkach. Kontrowersyjny poseł nie szczędził ironii i sarkazmu w komentowaniu sytuacji w Polsce i na świecie. W spotkaniu wzięło udział kilkadziesiąt osób.

- Reklama -

Grzegorz Braun podczas swojego wystąpienia w Biłgoraju nie pozostawił suchej nitki na politykach wszystkich rządzących partii, oraz ich działaniach związanych wcześniej z pandemią, a teraz z wojną na Ukrainie. To były główne tematy spotkania.

-Wojna jest nowym etapem w polityce, w propagandzie. Z dnia na dzień pandemia zniknęła. Na pasku w telewizji zaczęły jechać zupełnie inne treści, ale, tak jak poprzednio, to jest etap – przekonywał polityk.

Braun zakwestionował też działania partii  rządzących.

- Reklama -

-Sprzeciwiamy się czynieniu z Polski strony wojującej. To jest w tej chwili dominujący trend propagandowy w mówieniu, że to nasza wojna i w związku z tym mamy zapłacić jej koszta. I ja się na to nie zgadzam. Nasza partia ma w tej sprawie jednoznaczną opinię. Oczywiście wcale mnie nie cieszy to, że występujemy wobec zjednoczonego frontu covidowo- wojennego, bo taki front się ukształtował od lewej do prawej niestety w obecnym parlamencie. (…) Wszyscy, tak jak opowiadali się za braniem Polaków za twarz, za tresowaniem narodu pod pretekstem walki z pandemią, maskowaniem, testowaniem, szprycowaniwem (…) Tak samo dzisiaj chcą, żeby Polacy płacili koszta tej wojny – mówił jeden z liderów federacyjnej partii Konfederacja Wolność i Niepodległość

Padło również wiele słów krytyki na temat przyjmowania Ukraińców do Polski i udzielania im odgórnej pomocy ze strony rządu. Zdaniem polityka, Polski nie stać na pomoc naszym sąsiadom. Nie powinno się traktować uchodźców ze specjalnymi przywilejami, budować mieszkań dla nich. Poddał w wątpliwość celowość nadawania im numerów PESEL. Zdaniem Grzegorza Brauna,  powinniśmy pomagać, ale każdy we własnym zakresie na tyle, na ile budżet domowy nam na to pozwala.

Oberwało się m.in. prawie wszystkim mediom: za szerzenie dezinformacji i przekazywanie nieprawdy – jak to określił Braun. Nasze lokalne media, zostały … entuzjastycznie przywitane przez polityka. – Bardzo mnie cieszy, że w ogóle  są przedstawiciele mediów lokalnych. Brawa dla dziennikarzy.  Im dalej od Warszawy, tym lepiej – skomentował przewodniczący Konfederacji.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.