- Reklama -

Groził dziewczynie, że ją zabije

Podstępem zwabili 19-latkę do samochodu, a następnie nie pozwolili jej wyjść. Zdarzenie miało miejsce w Zwierzyńcu, a uczestniczył w nim mieszkaniec naszego powiatu.

Zdarzenie miało miejsce 24 września (we wtorek) na terenie powiatu zamojskiego. W sprawie mogła zainterweniować policja, ponieważ uwięzionej dziewczynie udało się poinformować o zajściu znajomego. Mężczyzna wyjaśnił zamojskim policjantom, że od znajomej otrzymał wiadomość z prośbą o pomoc i powiadomienie policji. 19-latka miała być przewożona samochodem marki BMW w kierunku Zwierzyńca.

Policjanci ze Szczebrzeszyna natychmiast przystąpili do działania. Już w Żurawnicy zatrzymali podejrzane BMW, w którym byli trzej mężczyźni oraz 19-latka. Mundurowi uwolnili kobietę, a trzech mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu.  .

Kobieta, będąc uwieziona w samochodzie, przeżyła chwile grozy. Gdyby nie szybka interwencja policji, historia mogłaby się skończyć tragicznie. 19-letnia mieszkanka Zamościa została zwabiona do samochodu pod pretekstem rozmowy na temat zwrotu pieniędzy w kwocie 200 zł.

- Reklama -

– Kiedy wsiadła, jeden z mężczyzn 41-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego zaryglował drzwi, uniemożliwiając jej opuszczenie pojazdu. W samochodzie przebywali również siedzący za kierownicą BMW 44-latek oraz pasażer w wieku 32 lat, obaj również mieszkańcy powiatu biłgorajskiego. Kiedy kierowca w jednej z podzamojskich miejscowości zatrzymał pojazd, 19-latka podjęła próbę ucieczki, jednak 41-latek ponownie wepchnął ją do samochodu i zagroził pozbawieniem życia, jeśli podejmie ponowną próbę ucieczki i nie odda pieniędzy – informuje asp. Dorota Krukowska-Bubiło, rzecznik prasowy zamojskiej policji.

Mężczyźni zostali już przesłuchani i usłyszeli prokuratorskie zarzuty pozbawienia pokrzywdzonej wolności. Może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.  Ponadto 41-latek odpowie również za kierowanie wobec 19-latki bezprawnej groźby pozbawienia życia w celu zmuszenia jej do oddania wierzytelności, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ten sam podejrzany usłyszał jeszcze jeden zarzut – znieważenia policjanta podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, za co grozi kara do roku pozbawienia wolności wyjaśnia rzecznik.

W stosunku do 41-latka sąd przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Natomiast dwaj pozostali podejrzani prokuratorskim postanowieniem otrzymali policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Zamościu.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.