Grom Różaniec wygrywa 2:0 z Hetmanem Zamość

Jeszcze kilka, a nawet kilkanaście lat temu zawodnicy klubu piłkarskiego Grom Różaniec nawet nie myśleli, że można konkurować z takimi klubami jak Hetman Zamość. Dziś zwycięstwo naszej drużyny było obowiązkiem, który ostatecznie został spełniony – mówi prezes Zarządu LKS GROM w Różańcu Robert Kupczak.

Hetman Zamość – Grom Różaniec 0:2 (0:1)
Bramki: 2′ Jakub Stefan, 79′ Arek Kwiatkowski.

Już w pierwszej minucie spotkania Grom wyszedł na prowadzenie. Kamil Przybysławski zagrał długą piłkę z pominięciem drugiej linii, Jakub Stefan wyprzedził obrońców i ładnym strzałem otworzył wynik spotkania. Chwilę później ponownie Jakub Stefan mógł podwyższyć wynik spotkania, ale ostatecznie strzelił niecelnie, a strzał Dawida Pigana z bliskiej odległości obronił bramkarz gospodarzy.

W 13. minucie błąd popełnił Jakub Wyłupek, ale nie wykorzystał tego Jakub Stefan, który oddał zbyt lekki strzał. Następnie stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Jakub Paćkowski. Napastnik Gromu miał przed sobą już tylko golkipera rywali, ale uderzył wysoko nad poprzeczką. Po dobrym pierwszym kwadransie Grom dopasował się do tego, co prezentowali gospodarze i tempo spotkania znacznie spadło. Dodatkowo zespół z Różańca popełniał za dużo błędów przy wyprowadzaniu piłki. Pomimo słabej gry jeszcze przed przerwą mógł zdobyć drugą bramkę, ale po ładnym kontrataku Kamil Kaproń strzelił obok słupka.

Po przerwie częściej przy piłce był Hetman, ale niewiele z tego wynikało. Największym zagrożeniem pod bramką Gromu były rzuty różne, ale również po tych stałych fragmentach gry zespół z Zamościa nie oddawał strzałów. W 52. minucie powinno być 0:2, ale Jakub Stefan nie trafił w bramkę, pomimo że minął już bramkarza. Kwadrans przed zakończeniem meczu Dawid Pigan został sfaulowany w polu karnym rywali, a chwilę później strzałem
z jedenastu metrów bramkę zdobył Arek Kwiatkowski, ustalając wynik spotkania na 0:2.