- Reklama -

Grom Różaniec ogrywa Tomasovię w Pucharze Polski ZOZPN

  Piłkarze z Różańca z pewnością nie byli faworytami finałowego meczu. Jednak po bardzo dobrym i emocjonującym meczu to oni wznieśli najcenniejszy puchar. – Muszę przyznać, że przed tym meczem liczyłem, że przy odrobinie szczęścia uda nam się osiągnąć pozytywny wynik. Nie spodziewałem się jednak, że pójdzie nam tak łatwo, że wygramy w takim stylu, gdyż przeciwnik grał pełnym składem. Nasza drużyna zagrała kapitalny mecz, wygrywając jak najbardziej zasłużenie. To historyczna chwila dla klubu – powiedział prezes Gromu Robert Kupczak.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy, ponieważ już w 5. minucie prowadzili 1:0. Arkadiusz Kusiak łatwo ograł Kamila Lasotę, a następnie strzelił na bramkę, błąd popełnił bramkarz Tomasovii Michał Goral i piłka znalazła się w siatce. Chwilę później gospodarze zadali kolejny cios. Tym razem w roli asystenta wystąpił Arkadiusz Kusiak, który zagrał piłkę do Jarosława Raka, a ten, będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem, strzelił drugą bramkę. 

W drugiej połowie Tomasovia atakowała, a Grom nastawił się na kontry. I właśnie jedna z nich w 71. minucie zakończyła się bramką, z 16 metrów w samo okienko przymierzył Arkadiusz Kusiak. Gości w tym meczu stać było tylko na honorowe trafienie. W 86. minucie w polu karnym faulowany został Tomasz Kłos, a rzut karny na gola zamienił Bartosz Iwanicki. To nic nie zmieniło, Grom utrzymał znakomity wynik do końca, odnosząc cenne zwycięstwo, dzięki któremu awansował do półfinału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Po zakończonym finale prezes Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Stanisław Pryciuk i prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Bartnik uhonorowali drużyny. Grom Różaniec otrzymał czek na kwotę 2 000 zł, a Tomasovia Tomaszów Lubelski 1 000 zł. Ponadto drużynom wręczono pamiątkowe puchary oraz medale.  Grom Różaniec – Tomasovia Tomaszów Lubelski 3:1 (2:0)

- Reklama -

Bramki: Arkadiusz Kusiak 5, 71, Jarosław Rak 7 – Bartosz Iwanicki 86 – k. 

Grom: Markowicz – Grelak (82 Malinger), Paluch (90 Kwiatkowski), Komosa, Kapuśniak, Kaproń, Wojtowicz, Rak, Larwa (75 K. Wróbel). P. Wróbel, A. Kusiak (90 Gawroński). Tomasovia: Goral – Konopa, Joniec, Misztal, Lasota (27 Zawiślak; 59 Oznański), Juśkiewicz (30 Baran), Orzechowski, Szuta (75 Nastałek), Raczkiewicz, Iwanicki, Kłos.

Sędziowali: Arkadiusz Łaszkiewicz – główny, Piotr Burak i Konrad Kostrubała – asystenci (wszyscy OKS Zamość).

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.