- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Groby zalane wodą

Mieszkańcy Biłgoraja interweniowali w Redakcji NOWej w sprawie funkcjonowania cmentarza przy ul. Lubelskiej tzw. Lapidarium.

- Reklama -

Jak mamy chować swoich bliskich w takim błocie – denerwują się mieszkańcy Biłgoraja. Podkreślają, że problem zalewania grobów na Lapidarium w Biłgoraju trwa od kilku lat. Nikt jednak nic z tym nie robi. Po ulewnych wiosennych deszczach problem nasilił się. Mieszkańcy zgłaszali sprawę do burmistrza.

Obecnie w jednym w sektorów nie jest wykonywany pochówek zmarłych. Na cmentarzu planowane są prace odwodnieniowe. Władze miasta wyłoniły już wykonawcę, który opracuje dokumentację techniczną. – W związku z czasowym zakazem wykonywania pochówków w sektorze E na Lapidarium w Biłgoraju, spowodowanym wysokim stanem wód opadowych w gruncie, w sierpniu br. została zawarta umowa na opracowanie „Dokumentacji technicznej dotyczącej odwodnienia terenu Cmentarza Lapidarium w Biłgoraju” – informuje burmistrz Janusz Rosłan.

- Reklama -

Termin realizacji dokumentacji mija 31 października br. Koszt opracowania wynosi 9840 zł brutto. Po opracowaniu dokumentacji zostaną podjęte dalsze działania, a więc wybór wykonawcy robót, mających na celu skuteczne usunięcie problemu wód opadowych na terenie Lapidarium.

 

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Katarzyna mówi

    Od kilku lat 🤔😂 ? Przecież to od zawsze oczywiste, że tam ogrom wody podchodzi….😌

  2. Kamil mówi

    A 3 tysiaczki za miejsce biora a chodnika nie ma

Zostaw odpowiedź