- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Granty od Tesco wręczone

 

Dziś zwycięzcy V edycji programu grantowego “Decydujesz, pomagamy” odebrali czeki. W powiecie biłgorajskim do aktywnych organizacji trafiło 9 tys. zł. Tym samym w regionie zrealizowane zostaną inicjatywy społeczne, wpływające na pozytywną zmianę najbliższego otoczenia.

– Naszym celem było stworzenie takiego projektu społecznego, który nie będzie opierał się na przekazywaniu środków, a zaktywizuje społeczności lokalne i pobudzi je do działania. W swojej działalności chcemy być motorem napędowym czegoś wielkiego. Razem z całym zespołem programu “Decydujesz, pomagamy” pragniemy z całego serca podziękować za tak ogromne zaangażowanie podczas wszystkich pięciu edycji programu. Z dumą patrzymy na to, jak wiele pozytywnych zmian zostaje wprowadzonych w życie dzięki zaangażowaniu naszych klientów – tłumaczy Daria Kulińska, dyrektor ds. komunikacji Tesco Polska.

Podczas otwartego głosowania, trwającego od 21 stycznia do 17 lutego, klienci Tesco oddawali głosy na poszczególne projekty. Wysokość dofinansowania zależała od ilości głosów.

- Reklama -

Zwycięskie projekty

Grant w wysokości 5000 złotych otrzymał projekt: “Edukacja rowerowa 2.0” – Fundacja Mobilności Aktywnej. Liczba głosów: 9674.

Wsparcie w wysokości 3000 złotych klienci Tesco przyznali inicjatywie: “Uśmiechem zmieniaj świat – nauka przez zabawę” – Biblioteka Publiczna Gminy Tereszpol. Liczba głosów: 3822.

 Dofinansowaniem w kwocie 1000 złotych została wsparta inicjatywa:”Akademia Śpiewu” – Stowarzyszenie Przyjaciół Korchowa “Jedność Wsi“. Liczba głosów: 3188.

W V edycji do 375 organizacji społecznych i aktywnych mieszkańców w całej Polsce trafi 1 125 000 zł na realizację ich pomysłów.  Klienci sklepów Tesco oddali 5 504 568 głosów na projekty społeczne. Najwięcej żetonów do urn wrzucili mieszkańcy województwa mazowieckiego, oddając 904 421 głosów na projekty w swoim regionie.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.