- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Zawody w Ostrowcu i Mielcu

W miniony weekend zawodnicy biłgorajskiej Sparty uczestniczyli w dwóch pływackich imprezach. W Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się zawody centralne z cyklu Grand Prix Polski natomiast w Mielcu miały miejsce Zawody o Puchar Burmistrza Mielca.

- Reklama -

W pierwszej imprezie brali udział najlepsi zawodnicy i zawodniczki naszego kraju w wieku 14 lat i starsi. W drugiej rywalizacji uczestniczyli młodsi pływacy okręgu podkarpackiego.
W GP nasi przedstawiciele zaprezentowali się bardzo dobrze. Rywalizacja z najszybszymi w kraju sprawiła, że biłgorajanie wspięli się na wyżyny swoich aktualnych możliwości i osiągnęli wartościowe jak na ten okres przygotowań czasy. W Ostrowcu wystartowali: Julia Duńko (2. miejsce 100 m stylem motylkowym), Kinga Cich (1. miejsce 400 m stylem dowolnym), Paweł Bury (4. miejsce 400 m stylem zmiennym), Radosław Oszajca (10. miejsce 50 m stylem klasycznym), Bartłomiej Obszyński (9. miejsce 50 m stylem klasycznym), Damian Błaszczyk (5. miejsce 50 m stylem klasycznym), Nataniel Kobak (2. miejsce 400 m stylem zmiennym) i Miłosz Jagosiak (3. miejsce 200 m stylem zmiennym).
W Mielcu odbyły się zmagania, w których uczestniczyli młodsi spartanie. Swoje starty wygrywali dwukrotnie Marcel Jonczak i Michał Giruć. Miejsca na podium wywalczyli również: Mateusz Grasza, Kornel Kulanin oraz Patrycja Pieczykolan. Drugie miejsce w klasyfikacji na najlepszego zawodnika zawodów w swojej kategorii wiekowej zajął Marcel Jonczak. Bardzo dobrze zaprezentowała się sztafeta męska stylem zmiennym, która zajęła trzecie miejsce w kategorii open.
Szczegółowe wyniki oraz zdjęcia z obu imprez dostępne są na stronach klubu.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź