Grand Prix Małopolski

To kolejny weekend, w którym startowali biłgorajscy pływacy. Runda III Grand Prix Małopolski odbyła się w sobotę 17 sierpnia w Oświęcimiu i zgromadziła 386 zawodników z 55 klubów południowej Polski. W zawodach, które odbyły się na 50-metrowej pływalni, prawo startu mieli zawodnicy 14-letni i starsi.

Spartanie” w GP Małopolski 6-krotnie zajmowali pozycje w pierwszej trójce. W Oświęcimiu bardzo dobrze zaprezentowali się Paweł Bury i Kinga Cich. Nasi 14-letni zawodnicy po dwa razy stawali na podium. Paweł wygrał 200 m stylem zmiennym (rekord klubu) oraz był drugi na 100 m stylem klasycznym. Kinga zajęła natomiast pozycje trzecie na 200 m stylem dowolnym (rekord klubu) i grzbietowym. Miejsce trzecie wywalczyli również Julia Dunko na 100 m stylem motylkowym oraz Bartłomiej Obszyński na 1500 m stylem dowolnym.

Szczegółowe wyniki oraz zdjęcia na stronach klubu. Już w najbliższy weekend warszawskie zawody na basenie olimpijskim „Od Młodzika do Olimpijczyka”.