Orlen zdrapka

Granat w dziupli drzewa

Wczoraj po godzinie 14:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o odnalezieniu granatu na terenie parku miejskiego przy ul. Włosienkarskiej w Biłgoraju. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko Pirotechnicznego biłgorajskiej komendy potwierdzili, że jest to granat obronny typu F1 z zapalnikiem z czasów II Wojny Światowej, którego pole rażenia miało zasięg nawet 200 m.

Granat, który leżał na ziemi wypadł w dziupli jednego z rosnących tam drzew. W wyniku upływu czasu i spróchnienia drzewo odkryło swoją niebezpieczną tajemnicę. Policjanci natychmiast zabezpieczyli miejsce przed dostępem osób postronnych. Niebezpieczna pamiątka z czasów II Wojny Światowej została zabezpieczona przez patrol saperski z Niska.
PAMIĘTAJMY! W przypadku znalezienia niewybuchów/niewypałów nie wolno ich podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy!

UWAGA! Po znalezieniu niewybuchu, niewypału, bomby itp. w celu ochrony ludzi niezwłocznie należy powiadomić służby dzwoniąc na nr alarmowy 112

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.