- Reklama -

Grażyna Bąkiewicz w Aleksandrowie

Pisarka Grażyna Bąkiewicz spotkała się z czytelnikami w Aleksandrowie 27 kwietnia bieżącego roku. W wydarzeniu tym uczestniczyła młodzież z Gimnazjum im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie i Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie oraz Dyskusyjny Klub Książki „Okładka”.

- Reklama -

Autorka opowiadała o tym jak to się stało, że zaczęła pisać. Bardzo ciekawie mówiła także o swoich książkach dla młodzieży i dzieci. Niezwykle intersująca dla publiczności była jej opowieść o tym, że to prawdziwe historie jakie usłyszała od swoich uczniów stały się pierwowzorem fabuły jej książek. Podzieliła się także z uczestnikami spotkania swoim sposobem na rozwiazywanie różnych rozterek, czyli zapisywaniem na kartce tego co chcielibyśmy powiedzieć, jacy chcielibyśmy być. Pisarka okazała się bardzo ciepłą osobą czym zjednała sobie aleksandrowskich czytelników. Młodzi ludzie doceniają to, że w jej książkach mogą odnaleźć realizm opisywanych sytuacji, niebanalny humor i swoje portrety. Dzieci natomiast uwielbiają jej twórczość za niezwykle ciekawą i nowatorską podróż po historii Polski. W dalszej części spotkania intersująco odpowiadała na wszystkie pytania zadane przez publiczność. Na zakończenie podpisywała swoje książki. Potem klubowiczki wręczyły pisarce kwiaty i pamiątkowe podziękowanie z ręcznie wykonanymi kartkami z życzeniami. Fajną zabawą okazał się rebus „Książki Grażyny Bąkiewicz są super!”, który młodzież rozwiązywała przed spotkaniem. Osoba, która zrobiła to najszybciej otrzymała w nagrodę książkę z autografem. Również podczas sondy na najbardziej znaną książkę pisarki wśród młodzieży wygrała powieść „O melba” nagrodzona tytułem Książka Roku 2002 w konkursie polskiej sekcji IBBY.

Wydarzenie to było możliwe dzięki programowi Dyskusyjne Kluby Książki, który jest realizowany we współpracy z Instytutem Książki i Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. H. Łopacińskiego w Lubinie.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.