- Reklama -

Gotowe zestawy mikrocementu – poznaj 4 właściwości, które pozwolą ci przyspieszyć prace remontowe!

Niezależnie od rodzaju przestrzeni - czy to obiekt użyteczności publicznej, czy przestrzeń prywatna - zwykle dążymy do jak najszybszego zakończenia prowadzonych prac remontowych oraz wykończeniowych. W odpowiedzi na potrzeby klientów, producenci materiałów starają się jak najlepiej opracowywać formuły produktów wykorzystywanych podczas tego typu działań. Na szczególną uwagę zasługują gotowe do użycia zestawy mikrocementu - np. takie, jakie znajdziemy w kolekcji FESTFLOOR. Jakie korzyści niesie ze sobą ich wykorzystanie? Prezentujemy 4 istotne zalety!

Mikrocement gotowe zestawy do pokrycia

Mikrocementowe aranżacje cieszą się niesłabnącą popularnością. W dużej mierze trend ten przeniósł się z fabryk i magazynów do przestrzeni loftowych oraz pracowni artystycznych, a później także do nowoczesnych mieszkań. Dziś nic nie stoi na przeszkodzie, aby właśnie w takich surowych aranżacjach odkryć piękno industrialnej sypialni, rustykalnej kuchni czy modernistycznej łazienki. Unikalna formuła mikrocementu, jaki znajdziemy na rynku w postaci gotowych do użycia zestawów, zapewnia wysoką przyczepność. W praktyce oznacza to nie tylko łatwą pracę i aplikację, której sprosta nawet niedoświadczony użytkownik, ale także brak konieczności skuwania płytek przed nałożeniem materiału na ściany lub podłogi. Ograniczenie dodatkowych zadań związanych z pozbyciem się poprzedniej warstwy i oczyszczania powierzchni, którą mamy zamiar pokryć mikrocementem, z pewnością korzystnie wpłynie na skrócenie czasu prac!

Zaskakująco szybkie efekty na ścianach i posadzkach.

W wielu przypadkach możemy spotkać się z przekonaniem, że aby osiągnąć jedyne w swoim rodzaju dekoracje i zjawiskowe aranżacje we wnętrzach, potrzebujemy więcej czasu na ich realizację. Nie zawsze tak jest – wszystko zależy od naszych oczekiwań i tego, jakie materiały wykorzystamy. W tym przypadku gotowe do użycia zestawy mikrocementu mogą być świetnym przykładem. Sięgając chociażby po będący mieszanką wysokiej klasy cementu oraz żywic mikrocement FESTFLOOR Life, mamy szansę zaaranżować w unikalny sposób powierzchnię ściany, odwzorowując na niej nierównomierną fakturę betonu. W połączeniu z dodatkami i dopasowanymi materiałami, a także pomysłowymi zabiegami designerskimi (np. zastosowaniu gry światła i cienia) mamy szansę wykreować zjawiskowe wnętrze przy stosunkowo niewielkim nakładzie pracy i czasu!

- Reklama -

Wykończenie z betonu nie musi oznaczać szare wnętrze

Nowoczesne rozwiązania, jakie znajdziemy na rynku materiałów wykończeniowych, zaskakują swoją różnorodnością. Dziś industrialne wnętrze nie musi oznaczać przestrzeni, którą zdominuje szarość, odcienie beżu lub czerń. Ciekawym przykładem może być mikrocement FESTFLOOR GO! Dostępny jest zarówno w klasycznych odcieniach, jak i szerokiej palecie kolorów standardowych lub opracowanych na indywidualne zamówienie, przy uwzględnieniu odcieni dostępnych w palecie NCS (prawie 2 tysiące odcieni) oraz RAL (ponad 200 odcieni). Warto zwrócić uwagę także na inną istotną kwestię – brak konieczności samodzielnej pigmentacji mieszanki to nie tylko oszczędność czasu, ale także minimalizowanie ryzyka, że powstałe w ten sposób partie materiału będą różnić się od siebie stopniem wybarwienia.

Microcement – innowacyjne możliwości w pracach budowlanych

Gotowe do użycia zestawy mikrocementu to rozwiązanie, które jest w stanie przyspieszyć prace budowlane i wykończeniowe. Dzieje się tak z prostej przyczyny – decydując się na mikrocement gotowy do użycia, klient otrzymuje produkt, z którym może rozpocząć pracę niemal natychmiast po zakupie. Wystarczy otworzyć opakowanie, aby móc nałożyć na wybraną powierzchnię warstwę przygotowanego przez producenta materiału. W przypadku, gdy zdecydujemy się na takie aranżacje w łazience, kuchni lub przestrzeni wokół domu, możemy sięgnąć po wodoodporny mikrocement – jego formuła została opracowana tak, aby chronić materiał przed skutkami kontaktu z wilgocią. Nie jest więc konieczna jego dodatkowa impregnacja. Gotowe mikrocementy nie wymagają także dodatkowego przygotowania, odmierzania proporcji czy wyrabiania mieszanki w miejscu budowy.

*materiał zewnętrzny

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.