Mulawa góra do 05.04.2024

- Reklama -

- Reklama -

Gorajskie Kolor(L)ove

Przez dwa miesiące GOK w Goraju realizuje projekt "Gorajskie Kolor(L)ove – warsztaty, gra, wystawa". Wszystko z myślą o ciekawym spędzeniu wakacyjnego czasu przez najmłodszych.

- Reklama -

Od 1 lipca do 30 września 2021 r. Gminny Ośrodek Kultury w Goraju realizuje projekt „Gorajskie Kolor(L)ove – warsztaty, gra, wystawa”. Projekt dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej

Mulawa wybory do 05.04.2024

W ramach projektu zostanie nam jeszcze we wrześniu zrealizować wystawę plenerową zdjęć wykonanych podczas warsztatów fotograficznych – opowiada Marta Miszczak z Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju.

Przez cztery dni odbywały się warsztaty fotograficzne w ramach projektu: „Gorajskie Kolor(L)ove – warsztaty, gra muzyka. Warsztaty były przeznaczone dla młodzieży i dorosłych.

Pierwszego dnia odbyły się zajęcia teoretyczne i ćwiczenia z podstaw fotografii. Drugiego dnia uczestnicy wykonywali zdjęcia, na których pozowali, używając kolorowych świec dymnych. Warsztaty prowadzili: Kamil Wykrętek i Magdalena Mekal. W kolejnych dniach odbyły się warsztaty z użyciem proszków holi. Efektem warsztatów będzie wystawa fotografii na płótnach, która zostanie zaprezentowana we wrześniu przed budynkiem GOK.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

1 sierpnia 2021 r. w Goraju pięć czteroosobowych drużyn uczestniczyło w grze plenerowej zwanej Grą Uliczną. Motywem przewodnim gry był kolor. Gra rozpoczęła się o godzinie „W” czyli o 17. W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego grupa uczestników i organizatorów gry upamiętniła wydarzenie wspólnym odśpiewaniem piosenki „Warszawskie dzieci” i odpaleniem czerwonych świec dymnych przy pomniku na gorajskim rynku. Następnie drużyny musiały wykonać swoje portrety kredą na ulicy Szewskiej.

Kolejnym krokiem każdej grupy było odnalezienie ośmiu postaci (kolejność odnajdywania postaci losowana była na starcie) i rozwiązywanie zagadek u nich. U postaci Różowej należało wykonać na jednej osobie z grupy makijaż z elementami body paintingu do wylosowanego kokosznika. U postaci Czarnej należało zagrać melodię na bum bum rurkach i odgadnąć utwór muzyczny. U postaci Niebiesko-szarej drużyna odgadywała osiem smaków napojów. U postaci Niebieskiej należało się wykazać wiedzą z zakresu tytułów filmów, książek i piosenek z kolorem w tytule. Postać Biała wymagała wiedzy matematycznej oraz wykonania wianka z elementem kolorystycznym. U Zielonej postaci należało się wykazać umiejętnościami sportowymi i zręcznością. Natomiast Czerwona postać wymagała wykonania stracha na wróble. Postać Khaki sprawdzała wiedzę drużyny z zakresu historii, przeprowadzała quiz pn. „Niepodległa”. Ponadto każda z drużyn miała za zadanie sfotografować jak największą liczbę osób, które miały elementy garderoby w kolorze drużyny, np. Zieloni szukali osób, które miały zielone buty, koszulki, spodnie itd. Podsumowanie gry odbyło się w sali widowiskowej GOK. Na każdego czekał poczęstunek i nagrody.

Główną nagrodę: pobyt w apartamencie w Nałęczowie zdobyła drużyna Niebieskich. II miejsce zajęła grupa Białych, III miejsce – Czarni, IV – Czerwoni i Zieloni. Nagrodę specjalną za największe zaangażowanie w śpiewanie utworu patriotycznego otrzymała grupa Czerwonych, a za kreatywność grupa Zielonych.

Warsztaty ceramiczne

Warsztaty ceramiczne odbyły się w Komodziance w siedzibie RagankaArt 4 sierpnia 2021 r. W ramach warsztatów uczestnicy wykonywali z gliny magnesy na lodówkę, promujące gminę Goraj oraz magnesy przedstawiające różne zwierzęta, symbole, postacie.

Zajęcia prowadzone były przez Anię Oleksiak. W piątek 13 sierpnia o godzinie 13 grupa 13 osób do siedziby RagankaArt w Komodziance, by wziąć udział w drugim etapie warsztatów ceramicznych.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.