Usługi krawieckie

- Reklama -

Gorajski kalendarz już dostępny

Gmina Goraj już po raz ósmy wydała kalendarz na bieżący 2020 rok. Powstał on z lekkim poślizgiem, jednak warty jest uwagi przede wszystkim na wzgląd, iż modelami fotografii w nim widniejących, są mieszkańcy Goraja. „Sen nocy leśnej” można nabyć już w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju.

Motywem przewodnim 8 edycji gorajskiego kalendarza jest las. Prace nad kalendarzem trwały już od lipca zeszłego roku. Nieformalna grupa „Aarcia”, która obecnie działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju pofatygowała się i odwiedziła pobliskie lasy: w Kocudzy oraz w Korytkowie. Naturalnym tłem fotografii były głównie lasy liściaste, mieszane oraz iglaste. Ponadto pojawiło się kilka ujęć w terenie bagiennym.

Wycieczki do pobliskich lasów oraz chęć utrwalenia tego sielskiego klimatu leśnego stały się bodźcem, by stworzyć fotografie, na których będą postacie z pogranicza snu i baśni. Kalendarz zatytułowano „Sen nocy leśnej”, inspirowany tytułem jednej z powieści Williama Shakespeare’a „Sen nocy letniej”. Wiele osób zaangażowało się w przygotowanie tego niezwykłego kalendarza, a wśród nich są: Marta Miszczak-Najda, Marta Bracha, Jadwiga Widz, Barbara Garbacz, Magdalena Mękal, Kamil Wykrętek i Monika Misa oraz Dariusz Wlizło i Monika Wlizło.

- Reklama -

Kalendarz „Sen nocy leśnej” został wydany w nakładzie aż 600 sztuk. Można go nabyć w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju. Głównym celem rozpowszechnienia tego kalendarza jest promocja gminy oraz mieszkańców. Jeżeli są osoby, które nie są związane z działalnością gorajskiego GOK-u, a chcą nabyć kalendarz, mogą dostać go w zamian za dobry upominek. Inicjatorzy mają w tym względzie na myśli różnego rodzaju przedmioty, które nie są już nam potrzebne – jednak mogą być niezbędne w ośrodku kultury. Wśród takich rzeczy mogą znaleźć się np.: stare, niemodne ubrania, biżuteria, nakrycia głowy, torebki, niepotrzebne skrawki materiałów, gadżety oraz przedmioty użytku codziennego.

Mimo sporego nakładu gorajskiego kalendarza, obecnie ich liczba jest ograniczona. Jednak kalendarze będą rozdawane do wyczerpania zapasów. Jeden egzemplarz został podarowany redakcji NOWej Gazety Biłgorajskiej przez przedstawicieli Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju. Serdecznie dziękujemy za ten prezent.

J.P.

- Reklama -

4 Komentarze
 1. Rycho Rysiński mówi

  Postacie jak z krainy Fantazja… 🙂

 2. Grażyna mówi

  Śliczne stroje ,miło popatrzeć.

 3. Grażyna mówi

  Pięknie,miło popatrzeć.

 4. Kiki mówi

  Piękne stroje. Jestem pid wrażeniem.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.