Krystyna Deryło

- Reklama -

Goraj wciąż w grze o solary

Instalacje solarne cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców naszego regionu. Wpływa na to fakt, że jest on jednym z najbardziej nasłonecznionych regionów w kraju. Montaż kolektorów gwarantuje ciepłą wodę przez większą część roku i oszczędności w domowym budżecie, ponieważ energia słoneczna jest bezpłatna.

- Reklama -

Tym dobrodziejstwem nie mogą się jeszcze cieszyć wszyscy mieszkańcy gminy Goraj. Wniosek złożony przez gorajski urząd nie został zakwalifikowany do unijnego dofinansowania. Jednak ostatnie słowo nie zostało powiedziane, ponieważ wciąż trwa procedura odwoławcza dotycząca właśnie solarów. Miejscowy samorząd robi, co może, aby inwestycja trafiła do mieszkańców. Mówił o tym wójt Goraja. – Na ten moment, tak mówiąc kolokwialnie, piłka w grze, gdzieś tam w drugiej linii a nie w pierwszej, ale mimo wszystko wniosek nie jest jeszcze odrzucony – mówił Antoni Łukasik, który obiecał na bieżąco informować radnych na ten temat.

Przypomnijmy, że łącznie dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO 2014-2020) otrzymało 108 miast i gmin. Wartość wszystkich umów przekracza 462 mln zł, w tym niemal 350 mln zł stanowi wkład Unii Europejskiej. Wśród szczęśliwców znalazły się również gminy i miasta z naszego powiatu.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.