- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Gorący okres w ARiMR. Rolnicy składają wnioski

Pracownicy biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Biłgoraju mają ręce pełne roboty. Trwa właśnie przyjmowanie wniosków z kilku działań. 27 kwietnia rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie premii dla "młodych rolników". Do wzięcia jest 100 tys. zł. Wnioski można będzie składać do 26 maja, ale warto się pośpieszyć, aby uniknąć kolejek.

Jutro kończy się nabór wniosków w ramach restrukturyzacji małych gospodarstw rolnych. Wnioski można składać bezpośrednio w biurze powiatowym ARiMR w Biłgoraju lub u doradców rolnośrodowiskowych. Program jest dość atrakcyjny, gdyż pula pieniędzy przyznanych na nasze województwo jest dość duża. Na jedno gospodarstwo można pozyskać 60 tys. zł.

- Reklama -

Pomoc przyznawana jest w formie premii. O wsparcie może ubiegać się osoba fizyczna, która jest posiadaczem gospodarstwa rolnego o wielkości ekonomicznej mniejszej niż 10 tys. euro. Ponadto osoba taka musi podlegać ubezpieczeniu społecznemu rolników nieprzerwanie przez co najmniej 24 miesiące i w tym okresie nie może prowadzić innej działalności gospodarczej. W tym naborze o wsparcie będzie mógł ubiegać się ten, kto zdecyduje się na rozwój swojego gospodarstwa i przeprowadzi w nim zmiany, dzięki którym stanie się ono bardziej rentowne i konkurencyjne.

Trwa także nabór wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich na 2017 rok. W tym roku można je składać do 15 maja. Kto nie zdąży tego zrobić w tym terminie będzie mógł dostarczyć swój wniosek do 9 czerwca, ale wówczas należne mu płatności będą pomniejszane o 1% za każdy roboczy dzień opóźnienia.

Do tej pory z terenu powiatu biłgorajskiego wnioski złożyło blisko 3 tys. osób. Szacuje się, że uprawnionych do otrzymania płatności bezpośrednich jest blisko 11 tys. rolników. Przed nami długa przerwa majowa, nie warto więc zwlekać do ostatniej chwili!

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.