- Reklama -

- Reklama -

Good morning. This is Tereszpol and Biszcza

Ten tytuł to nie bez powodu. Marszałek Województwa Lubelskiego rozdał niektórym gminom kasę na dodatkowe zajęcia z języka angielskiego. To wsparcie dla uczniów szkół podstawowych, osiągających wyniki egzaminów ósmoklasisty z języka angielskiego ... niższe niż średnia wojewódzka. To znaczy mają się szybko podciągnąć i poprawić. Wśród samorządów jest także Tereszpol i Biszcza.

- Reklama -

Cel projektu ” Skuteczna edukacja programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027″ to między innymi poprawa jakości, poziomu i skuteczności systemów kształcenia i szkolenia w celu wspierania nabywania kompetencji kluczowych.

Średnia wojewódzka egzaminów ósmoklasisty z języka angielskiego wynosi 64%. Dofinansowanie mogły uzyskać projekty w zakresie organizacji dodatkowych zajęć z języka angielskiego dla uczniów szkół podstawowych, które osiągnęły wynik poniżej tej średniej. W województwie lubelskim takich szkół w roku szkolnym 2022/2023 było 515. Wybranych do dofinansowania zostało 38 projektów (ze złożonych 43) o całkowitej wartości ponad 23 mln zł, z czego dofinansowanie UE to blisko 19,7 mln zł, natomiast wkład Budżetu Państwa wynosi 875 tys. zł.

Umowy o dofinansowanie w tym zakresie odebrali przedstawiciele gmin będących organami prowadzącymi szkoły objętych wsparciem w projektach. Co za te dodatkowe pieniądze zrobi Tereszpol  Biszcza?

 • zajęcia dodatkowe z języka angielskiego,
 • zakup pomocy edukacyjnych,
 • organizacja wyjazdów edukacyjnych i obozów językowych,
 • warsztaty językowe organizowane w szkołach językowych,
 • szkolenia dla nauczycieli/doskonalenie zawodowe nauczycieli języka angielskiego,
 • wykorzystanie zasobów dostępnych na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej (ZPE) lub wdrażanie modeli wypracowanych w ramach PO WER w zakresie nauczania języka angielskiego,
 • organizacja gier i zabaw wymuszających posługiwanie się językiem angielskim w praktyce.

Wspieranie młodego pokolenia jest niezwykle istotne, szczególnie jeśli chodzi o inwestycję w naukę i języki obce. To także okazja do wyrównania szans edukacyjnych z zakresu języka angielskiego poprzez m.in. organizację dodatkowych zajęć. Co za tym idzie, uczniowie mają okazję do zdobycia lepszych wyników egzaminów, a kadra nauczycieli może doskonalić się w zakresie dydaktyki języka angielskiegomówił Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Wartość wszystkich wręczonych umów wynosi ponad 12,6 mln zł, z czego wsparcie z Funduszy Europejskich to blisko 10,8 mln zł.

- Reklama -

4 Komentarze
 1. Polak mówi

  PiSuar learning angielski, Tfuskowe folksdojcze werden uns germaniziren matołów AUS Polen

 2. Czlowiek mówi

  Następna Kiełbasa wyborcza a czy to są prywatne pieniądze marszałka skoro tak nimi zagluje !!!!!

 3. Polak mówi

  Następna Kiełbasa wyborcza a czy to są prywatne pieniądze marszałka skoro tak nimi zagluje !!!!!

 4. Hmmm mówi

  przyda się takie wsparcie na pewno

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.