- Reklama -

GOKSiR będzie jak nowy

Wniosek na modernizację budynku Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Biszczy został pozytywnie oceniony i już w przyszłym roku ruszą intensywne prace. Pieniądze na gruntowne remonty pochodzą z działania "Dziedzictwo kulturowe i naturalne". Chodzi o niemałe pieniądze, bo ponad 2 mln zł. 85% tej sumy, czyli około 1 mln 800 tys. zł będzie stanowić dofinansowanie. 

- Reklama -

Zakres planowanych prac również mały nie jest. Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji otrzyma drugie życie. Wykonana zostanie modernizacja sali widowiskowej. Planowana jest także nadbudowa budynku i ocieplanie. Wymieniona zostanie stolarka drzwiowa i okienna. Dodatkowo planowana jest rozbudowa garaży. Przewidziano też wydzielenie aneksu kuchennego. Pomieszczenia wewnątrz budynku zostaną przeorganizowane tak, aby przestrzeń w nim była bardziej funkcjonalna. Jak mówił wójt Zbigniew Pyczko, część kosztów zadania jest niekwalifikowana, to znaczy, że nie może być dofinansowana. Chodzi o część w której zlokalizowana jest apteka oraz garaże dla samochodów strażackich miejscowej OSP. Dlatego też biszczański samorząd będzie musiał na remont tej części GOKSiR-u wydać środki własne. – Przy planowaniu tego remontu trudno było zostawić aptekę czy garaże w obecnym stanie. Warto też podkreślić, że remont garaży jest potrzebny, korzystają z niego nasi strażacy – mówił Zbigniew Pyczko

Wójt wspomniał również o tym, że w budynku ośrodka kultury znajduje się Gminne Muzeum Militariów z okresu II wojny światowej, które warto wyeksponować, aby było bardziej dostępne dla zwiedzających.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.