- Reklama -

Godne życie na całe życie

Pod takich hasłem w Biłgoraju, 24 marca, odbyło się wydarzenie, którego celem było zbieranie środków na budowę rodzinnych domów dla osób niepełnosprawnych.

Impreza trwała cały dzień na obiektach Ośrodka Sport i Rekreacji w Biłgoraju. Rozpoczęła się Turniejami Piłki Nożnej Dzieci. W samo południe odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy. Obecnie na wydarzeniu mogli zobaczyć pokazy alpakoterapii oraz dogoterapii. Była aukcja gadżetów, kiermasz ozdób wielkanocnych, loteria fantowa oraz kiermasz ciast. W godzinach popołudniowych zaprezentowali się artyści. Wystąpili: dzieci z Niepublicznego Przedszkola Specjalnego, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej, grupy sceniczne MDK w Biłgoraju, zespół wokalny „Belferki” ZNP, grupa folklorystyczna „POKOLENIA”.

Cały dzień odbywała się zbiórka do puszek przy kościołach powiatu biłgorajskiego. Cel zbiórki jest szczytny. To m.in. budowa „Rodzinnego Domu” – kompleksu terapeutyczno-opiekuńczego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami. Zlokalizowany będzie w Zamościu. Przez 28 lat  wychowankowie  Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu  stali się dorosłymi ludźmi. Z powodu ich ciężkiej niepełnosprawności  nadal potrzebują wsparcia w postaci terapii, rehabilitacji, opieki. Zwłaszcza, że ich rodzice w nieunikniony sposób starzeją się i  odchodzą. Dziś nie ma dla nich godnej przyszłości. Aby im pomóc i  być  z nimi solidarnym w ich dramatycznie trudnej sytuacji musimy wspólnie zbudować dla nich „Rodzinny dom”. To wyzwanie  ma cenę: 15 milionów złotych! Inicjatorzy przedsięwzięcia zaczęli od pozyskania 2 mln 600 tys. złotych z Regionalnego Programu  Operacyjnego  Województwa Lubelskiego.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „KROK ZA KROKIEM” w Zamościu  Koło Terenowe w Biłgoraju.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.