- Reklama -

- Reklama -

„Gminny mocarz”

- Reklama -

Zaraz po uroczystościach jubileuszowych 90-lecia OSP w Korytkowie Dużym rozpoczęły się zmagania siłowe mieszkańców gminy pod nazwą "Gminny Mocarz". W próbie sił wzięły udział trzy czteroosobowe drużyny zawodników. Były to drużyny z Dąbrowicy, Korytkowa Dużego i drużyna Rzeczyce – Warszawa z gminy Frampol. Konkurencje siłowe były nie lada wyzwaniem dla zawodników. Nad wszystkim czuwał Paweł Kołodziej. Zawodnicy wzięli udział w takich konkurencjach jak: wyciskanie belki, przenoszenie worków, ściana płaczu, zegar i spacer farmera. Były one bardzo wyczerpujące, więc przerywane były konkurencjami sportowymi dla dzieciaków.

Po podliczeniu wszystkich wyników przyznano nagrodę główną. Cztery kamery sportowe powędrowały do drużyny Rzeczyce – Warszawa. Przyznano też nagrodę indywidualną (także kamerę sportową) od prezesa OSP w Korytkowie Dużym dla najlepszego zawodnika. Za wyciskanie odważnika 16 kg otrzymał ją Mateusz Tracz, mieszkaniec Korytkowa Dużego (54 wyciśnięć!).

urząd MArszałkowski projekt

Po emocjach konkursowych można było ukoić nerwy i zrelaksować się podczas klasycznego koncertu gitarowego młodego i bardzo utalentowanego mieszkańca Korytkowa Dużego Jakuba Kaczora. Przez całe popołudnie dzieci mogły korzystać z maskotkowej loterii i darmowego dmuchanego parku zabaw, a dorośli mogli wykonać badania pomiarów cukru, cholesterolu i trójglicerydów we krwi prowadzone przez Biłgorajski Oddział Koła Diabetyków.

Wieczorem dla miłośników zabawy plenerowej koncertował zespół MEFFIS.

Organizatorem uroczystości jubileuszowych i "Gminnego Mocarza" byli: OSP w Korytkowie Dużym, Wójt Gminy Biłgoraj i Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.