- Reklama -

Gminny Dzień Kobiet

Był piękny koncert, życzenia, piosenki, wiersze i dedykacje dla pań. 16 marca kobiety z gminy Księżpol po raz pierwszy wspólnie świętowały Dzień Kobiet.

W ubiegłą sobotę w Szkole Podstawowej im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym wspólnie obchodzono Gminny Dzień Kobiet. Panie na koncert zaprosił wójt gminy Księżpol oraz panowie z gminnych zespołów i chórów. Przygotowali oni koncert, podczas którego zabrzmiały piosenki, wiersze z dedykacją dla pań.

– Dziś chcemy podziękować kobietom za ich pracę, poświęcenie, oddanie rodzinie i naszej Małej Ojczyźnie. Być może my, mężczyźni, na co dzień nie umiemy dobrać tak ładnych słów, aby wyrazić swoje uznanie. Nie zawsze dostrzegamy ich wysiłki w włożone w opiekę nad domowym ogniskiem, w edukację dzieci, w swoją pracę zawodową i społeczną. Dziś przyszedł czas, aby za to wszystko z całego serca wam podziękować – mówił do zebranych pań wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski.

Wspomniał o patronce szkoły, Zofii Krawieckiej, która była oddaną nauczycielką i społeczniczką. Mówił także, że rola kobiet w społeczeństwie jest bardzo ważna. – Za wasz trud, włożone serce i za waszą wspaniałą postawę, wszystkim wam dziś serdecznie dziękuję i życzę wytrwałości, siły i zdrowia na kolejne lata – dodał.

- Reklama -

Przed zebranymi kobietami wystąpił chór męski „Klucz” z Majdanu Starego (dyrygent Andrzej Kusiak). Z wiązanką utworów zaprezentował się także zespół instrumentalny „Diversum” z Młodzieżowego Domu Kultury, który pracuję pod opieką Jarosława Kloca. Wiązankę utworów wykonał także zespół „Plejada” oraz męska część zespołu „Za Horyzontem” z Zawadki. Muzyczne życzenia dla pań złożyli także nauczyciele i uczniowie szkoły – Wincenty Szymanik, Andrzej Borowiec oraz Jeremiasz Osuch. Były także wiersze i żarty z dedykacją dla zebranych pań.

Koncert połączony był z akcją charytatywną, które przeprowadziło Parafialne Koło Caritas z inicjatywy Rady Rodziców. Zbierane były pieniądze na leczenie i rehabilitację absolwenta szkoły w Majdanie Starym.

Na zakończenie panowie zaśpiewali wszystkim paniom tradycyjne „Sto lat”, a panie przygotowały wspólne wykonanie piosenki „Być kobietą po czterdziestce”. Po koncercie na poczęstunek zaprosił wszystkich zebranych Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.