- Reklama -

Gminny Dzień Kobiet w Starym Bidaczowie (zdjęcia)

W sobotę (2 marca) kobiety z gminy Biłgoraj spotkały się w Starym Bidaczowie aby świętować nadchodzący Dzień Kobiet. Były życzenia, symboliczny goździk, okolicznościowy tort i... nasiona kwiatów.

Już po raz trzeci w Starym Bidaczowie zorganizowano Gminny Dzień Kobiet na Ludowo. W remizie Ochotniczej Straży Pożarnej spotkały się pracownice Urzędu Gminy i jednostek podległych, panie z Kół Gospodyń Wiejskich, zespołów śpiewaczych i mieszkanki tej i innych miejscowości.

Zebrane panie mogły poczuć się wyjątkowo, gdyż uroczystość prowadzili panowie, na czele z wójtem gminy Biłgoraj Wiesławem Różyńskim, który złożył kobietom życzenia z okazji ich święta. Wśród gości znaleźli się radni, sołtysi, był także Krzysztof Hetman, kandydat do Parlamentu Europejskiego. – Bardzo dziękuje panu wójtowi za zaproszenie. Cieszę się, że mogę wrócić na teren gminy Biłgoraj i pokłonić się wszystkim paniom – mówił kandydat do Europarlamentu. – My mężczyźni, powinniśmy każdego dnia dziękować kobietom za ich obecność. Ale wiemy, że jesteśmy ułomni, dlatego z okazji Dnia Kobiet, szczególnie dziękujemy za to, że jesteście. Dziękujemy wam za to, że nas wpieracie otaczacie troską nasze rodziny, dziękujemy wam za całą energię, którą wkładacie w swoje życie zawodowe i społeczne – dodał i życzył zdrowia i pomyślności. Zacytował także wiersz:
Niech wam się darzy w polu, sadzie i ogrodzie,

A Wasze rodziny niechaj  żyją w pełnej zgodzie,

By starczało zdrowia, energii i werwy

I spokojne, niezszargane, były nerwy,

By wasze pieśni długo i pięknie brzmiały,

A wasze dzieła oczy nasze swym pięknem napawały,

Byście kusiły mężczyzn swym wyglądem i strojem,

W życiu się cieszyły szczęściem i spokojem.

Krzysztof Hetman przygotował także niespodziankę dla pań – nasiona kwiatów i okolicznościowy tort. Natomiast wójt gminy Biłgoraj wręczył każdej kobiecie symbolicznego goździka.

W dalszej części spotkania zebrani mogli obejrzeć sztukę przygotowaną przez artystów z Karkowa i posłuchać piosenek w wykonaniu zespołu ze Starego Bidaczowa oraz zespół „Za Horyzontem” z Zawadki.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.