- Reklama -

- Reklama -

Gminny Dzień Kobiet na Ludowo w Starym Bidaczowie

W sobotnie popołudnie 25 lutego w remizie OSP w Starym Bidaczowie mieszkańcy Gminy Biłgoraj świętowali Dzień Kobiet. Na tą uroczystość mieszkanki gminy zaprosili Wójt Gminy Biłgoraj, Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju i Mieszkańcy Bidaczowa, a w szczególności Zespół śpiewaczy z Bidaczowa oraz OSP i Szkoła Podstawowa w Starym Bidaczowie.

Święto Pań przypadające zwyczajowo 8 marca zostało zorganizowane w ostatnią sobotę karnawału. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze w pięknie odremontowanej i wypełnionej po brzegi remizie OSP w Starym Bidaczowie. Piękna, kolorowa dekoracja, przygotowana przez panie nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Starym Bidaczowie, barwne stroje gminnych i zaproszonych zespołów, roześmiane twarze tych starszych i całkiem młodziutkich Pań, eleganccy i szarmanccy Panowie oraz rozbawione dzieci, to wszystko stworzyło przyjazny klimat sobotniego spotkania w Starym Bidaczowie.

W uroczystościach wzięły udział wszystkie gminne zespoły, mieszkańcy Bidaczowa i okolic oraz zaproszeni goście. Na spotkanie przybyli Posłowie na Sejm RP Agata Borowiec i Piotr Olszówka, Radny Powiatu Biłgorajskiego Józef Borowiec, ks. Rudolf Karaś, Proboszcz Parafii p.w. Nawiedzenia Maryi Panny w Starym Bidaczowie, Wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Różyński, Zastępca Wójta Wojciech Dziduch, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starym Bidaczowie Barbara Wojciechowska, Dyrektor ZSPiG w Dąbrowicy Tadeusz Rak, Dyrektor ZSPiG w Korytkowie Dużym Paweł Grabias, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju z/s w Soli Zofia Nizio, Radni Gminy Biłgoraj: Maria Raduj, Wiesława Krzeszowiec, Krzysztof Malec i Janusz Przytuła, Sołtysi z Nowego i ze Starego Bidaczowa: Jakub Rymarz i Marcin Szabat oraz Prezes OSP w Starym Bidaczowie Mariusz Hadam.

Gości powitał Wiesław Różyński Wójt Gminy Biłgoraj, który m.in. powiedział – Nasze gminne wydarzenie organizujemy nieco wcześniej, ale uważam, że każdy dzień powinien być dniem kobiet. Spotkanie poprowadził Jerzy Odrzywolski, instruktor GOK w Biłgoraju.

Występy sceniczne rozpoczęli najmłodsi mieszkańcy Bidaczowa, czyli uczniowie Szkoły Podstawowej. W krótkim, ale z wielkim smakiem przygotowanym programie zaprezentowały się zarówno przedszkolaki, jak i starsi uczniowie. Były życzenia, piosenki, tańce oraz pełna humoru scenka teatralna. Występ dzieci został owacyjnie przyjęty przez zgromadzoną publiczność. Uczniów przygotowały panie: Joanna Portka, Małgorzata Kanar, Krystyna Dziduch i Marta Cudziło. Następnie zaprezentowali się gospodarze uroczystości, czyli Zespół śpiewaczy z Bidaczowa. Gościnnie wystąpił zespół „Za horyzontem” z Zawadki oraz Kabaret Szara Eminencja z Werbkowic, rozbawiając „do łez” zgromadzoną publiczność.

- Reklama -

Po tej rozgrzewce, scenę opanowali sami Panowie, którzy dla swoich koleżanek z zespołów i przybyłych pań przygotowali nie tylko muzyczne niespodzianki. Ze skeczem „Z pamiętnika Słomianego Wdowca” zaprezentowali się Druhowie Strażacy z OSP w Korytkowie Dużym, zaśpiewali Panowie z zespołu „Czeremcha” z Gromady, z koncertem wystąpił Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej oraz zagrała Kapela Ludowa „Krążałka”. Na zakończenie części artystycznej Panowie ze wszystkich gminnych zespołów zaśpiewali jedną piosenkę oraz wspólnie odśpiewali gromkie 100 lat.

Życzenia Paniom składali Wójt Gminy Biłgoraj, Posłowie na Sejm RP, Radny i Sołtysi z Bidaczowa. Wszystkie Panie zostały obdarowane przez Pana Wójta kwiatami i słodyczami oraz upominkami, które wraz z listem z życzeniami od Ministra Rolnictwa Krzysztofa Jurgiela przywiozła pani Poseł. Listy z życzeniami dla Pań nadesłali również Krzysztof Hetman, Poseł do Parlamentu Europejskiego i Arkadiusz Bratkowski, Członek Zarządu Województwa Lubelskiego. Następnie gościnni gospodarze zaprosili wszystkich uczestników spotkania na pyszny poczęstunek, a później do tańca zaprosił zespół VOLVEREMOS.

Organizatorzy ddziękują wszystkim, którzy przyczynili się do tego, żeby ten dzień był taki przyjemny i uroczysty. – Dziękujemy gospodarzom, a w szczególności Paniom z Zespołu śpiewaczego, na ręce kierownika pani Heleny Skwarek, Panu Radnemu Januszowi Przytuła i Panom Sołtysom Marcinowi Szabat i Jakubowi Rymarz, Strażakom z Bidaczowa z Prezesem Mariuszem Hadamem oraz Pani Dyrektor Barbarze Wojciechowskiej, nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej, za cały ogrom pracy włożony w przygotowanie tego spotkania, okazane serce i wielką gościnność – podkreślają.

Mają nadzieję, że wszyscy, którzy postanowili spędzić sobotnie popołudnie na spotkaniu w Starym Bidaczowie dobrze się bawili, i że ten po raz pierwszy zorganizowany w Gminie Biłgoraj Dzień Kobiet zapoczątkował kolejne wydarzenie, które na stałe wpisze się w kalendarz gminnych uroczystości.

Więcej zdjęć:
http://gminabilgoraj.pl/?s=aktualnosc&id=339

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.