- Reklama -

- Reklama -

Gminne święto plonów w Jasienniku Starym (film)

Rolnicy i mieszkańcy gminy Potok Górny tegoroczne dożynki gminno-parafialne świętowali w Jasienniku Starym. Oprócz najważniejszego, tj. dziękczynienia za plony, organizatorzy zapewnili również przysmaki kulinarne oraz dobrą zabawę do późnych godzin nocnych.

- Reklama -

Galeria fotografii (104 zdjęcia): 

Święto plonów tradycyjnie rozpoczął korowód wieńców dożynkowych, w którym wzięły udział delegacje poszczególnych sołectw. Następnie sprawowana była Msza święta, której przewodniczył ks. proboszcz Tomasz Winogrodzki. Uczestniczyli w niej również ks. Patryk Obszyński, wikariusz parafii Krzeszów nad Sanem, oraz ks. Tadeusz Solski, wikariusz parafii w Potoku Górnym. – Spotykamy się na dożynkach, aby podziękować Panu Bogu i rolnikom za tegoroczne plony oraz prosić Stwórcę o dalsze błogosławieństwo w rolniczej pracy. Oddaję hołd spracowanym rękom polskiego rolnika… to cytat słów św. Jana Pawła II, pod którymi wszyscy możemy się podpisać, ponieważ wszyscy przychodzimy tutaj, aby wyrazić Panu Bogu naszą wdzięczność za chleb doczesny oraz wieczny. To Eucharystia jest dla nas pokarmem duchowym – głosił podczas kazania ks. Tomasz Winogrodzki, proboszcz parafii Krzeszów nad Sanem. – Dzielmy się chlebem, dzielmy się niebem i wiarą. Matko Dożynkowa, zobacz, jakie masz piękne dzieci, Opiekunko Skowronków, Jaskółek Matko, spraw, aby Polska za twą przyczyną stała się jedną świętą rodziną – dodał proboszcz. Posłuchaj całego kazania:

Po Mszy świętej wystąpili zaproszeni goście, a część artystyczną poprzedził polonez, wykonany przez dzieci, młodzież oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Jasiennika Starego. Film poniżej:

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

- Reklama -

Na temat symboliki oraz znaczenia dożynek mówi ks. Tomasz Winogrodzki (nagranie poniżej):

Starostami dożynek byli mieszkańcy Jasiennika Starego Teresa i Andrzej Waliłkowie. Podczas święta plonów obecni byli: wójt gminy Potok Górny Stanisław Dyjak, nadleśniczy Nadleśnictwa Biłgoraj Andrzej Borowiec, sołtysi i radni poszczególnych miejscowości. W dożynkach wzięli udział także przedstawiciele parlamentarzystów i poszczególnych ministerstw, którzy odczytali listy okolicznościowe. 

Jako gospodarz tej miejscowości cieszę się bardzo, że mieszkańcy całej gminy, tak licznie przybyli na organizowane przez nas wydarzenie. Dziękuję również dzieciom, młodzieży i całej społeczności naszej małej miejscowości za pomoc i zaangażowanie we wspólne przygotowanie tegorocznych dożynek – podsumowuje Beata Dechnik, sołtys Jasiennika Starego.

Zgromadzoną publiczność bawiły: Zespół „Więź” z Soli, Zespół Śpiewaczy z Jasiennika Starego, Gminna Orkiestra Dęta z Potoka Górnego oraz zespół OHIO. Natomiast późnym popołudniem wystąpiły gwiazdy wieczoru: Andrzej Rosiewicz oraz Paweł Chmielewski – ZIBO. 

red.

- Reklama -

6 Komentarze
 1. gmina Potok mówi

  Już dajcie spokój temu wójtowi. Rozumiem że jeden popiera drugiego, a inny nie, no ale żeby takim jadem na każdym kroku płuc? W naszej gminie niestety to norma. Zachowujecie się jak najgorsza niewychowana chołota i tyle.

  1. Misza mówi

   A wójt co robił w kampanii? Nie pamiętasz już tych karteczek w skrzynkach na listy i w ogóle wszędzie z powypisywanymi głupotami na swoich kontrkandydatów do stołka? Sam jest sobie winien 😏

  2. Romek mówi

   kogo nazywasz chołota? ciezko pracujacych ludzi rolnikow. A co oni winni sa Wybrali sobie swojego przedstawiciela wójta to maja. Jak moga narzekac na kogos kogo sami wybrali. oni go uwielbiaja wrecz. A jaki madry a jaki wyrozumiały jaki zapobiegliwy. Wsztskiego czego sie dotknał to zamienia w złoto. No takiego wójta jeszcze nie mielismy imiec juz nie bedziemy. Najwspanialszy ten nasz wojt. A jaki wielki człowiek i wizjoner na dodatek. On wyprowadzi nasza gmina do dobrobytu. I nie bedziem musieli pracowac tylko bedziem lezec cały rok i czekac az nam manna z n ieba skapnie. Tak ma byc. Wiec czekamy nasz kochany wojcie na te manne.

 2. BeBe mówi

  Nasz włodarz wprowadził nowy obyczaj – jak jest okazja na darmowy obiad to najlepiej wbić z całą rodziną. W niedzielę brakowało tylko ukochanego seniora i narzeczonej tłustego kota.

 3. Bella Ciał mówi

  Super że dyrektor GOKu i reszta załogi pozostaje na stanowisku na kolejny rok, pomimo osiągnięcia wieku emerytalnego. Wszak nikt inny nie poradził by sobie z organizacją tak wielkiego show. A Zibo powinien już dostać honorowe obywatelstwo naszej gminy i mieć zapewnione ciepłe posiłki na następne 20 lat.

 4. Antoni mówi

  Co tam dozynki i te korowody. Obnazyły to o czym i tak wszyscy wiedza. Bieda idzie i nikt z tym nic nie robi. Z roku na rok skromniej i skromniej znaczy sie biedniej. Ale najlepsze było jak sie dozynki skonczyły i zaczeła sie czesc artystyczna niezobowiazujaca. Tam tradycji tez zadosc sie stało. Policja zjechała na impreze z okolic az by uczestniczyc w nocnej imprezie. Ponoc było ciekawie. To tez taka tradycja jest jak sie zacznie to ciezko skonczyc.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.