Gminna Liga Piłki Halowej zakończona – Gromada mistrzem

Podsumowanie Gminnej Ligi Piłki Halowej o Puchar Wójta Gminy Biłgoraj odbyło się 30 marca 2017 r. w sali gimnastycznej ZSPiG w Gromadzie i zostało poprzedzone rozegraniem ostatniej serii meczów, w której rozstrzygnęły się losy mistrzostwa.

W obecnych rozgrywkach, które trwały od stycznia do marca 2017 r. brało udział 11 drużyn z terenu gminy Biłgoraj. W trzecim sezonie  mistrzostwo wywalczyła drużyna Gromady, która w emocjonującej walce do ostatniej kolejki rywalizowała o tytuł z Dereźnią (ostatecznie II miejsce), Spartakusem Team (III miejsce) oraz Wolą-Rudą (IV miejsce).

Przedstawicielom drużyn nagrody wręczył wójt gminy Biłgoraj Wiesław Różyński, który mówił: – Cieszę się, że po raz koleiny udało nam się zmobilizować ponad stu zawodników do aktywności i zdrowej rywalizacji piłkarskiej.

Każdy zespół otrzymał pamiątkowy dyplom ze zdjęciem drużynowym, puchar oraz piłkę treningową. Złote medale oraz puchar za zajęcie I miejsca otrzymali zawodnicy z Gromady, srebrne medale wywalczyła Dereźnia, a na najniższym stopniu podium uplasował się zespół Spartakus Team.

Wyróżniający się gracze także zostali nagrodzeni statuetkami oraz artykułami sportowymi. Patryk Wilkos z drużyny Wola-Ruda został królem strzelców, Sebastian Gorczyca z Gromady młodym talentem, reprezentujący Walczaki Mariusz Jop zdobył tytuł najlepszego bramkarza, a Marcin Blicharz z Dereźni wywalczył najważniejsze indywidualne wyróżnienie najlepszego zawodnika.

Klasyfikacja końcowa: Gromada (27 pkt.), Dereźnia (26 pkt.), Spartakus Team (21 pkt.), Wola-Ruda (19 pkt.), Korytków Duży (17 pkt.), Majdan Gromadzki (15 pkt.), Walczaki (15 pkt.), Niekwestionowani (10 pkt.), LZS Dąbrowica (7 pkt.).