- Reklama -

- Reklama -

Gmina „zafunduje” dzieciom basen?

W naszych gminach wiele zadań jest finansowanych z gminnego programu przeciwdziałania alkoholizmowi. Tzw. alkoholówka to pieniądze, które gminy dostają za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych. Jednak jest pewien warunek. Muszą być one wydane na przedsięwzięcia profilaktyczne, m.in. sportowe, oświatowe lub kulturalne.

- Reklama -

W gminie Biszcza na zadania określone w programie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych przeznaczono 45 tys. zł. Swój pomysł na ich wydanie ma radny Piotr Szabat. – Może dobrze by było, jakby część tych środków była przeznaczona na zajęcia na basenie dla dzieci, dla młodzieży ze szkół podstawowych – proponował swoim kolegom radnym Piotr Szabat. Zdaniem radnego, bardzo wiele wypadków, które mają miejsce nad wodą, związanych jest właśnie z piciem alkoholu. Stąd wykorzystanie środków z alkoholówki na lekcje pływania jest jak najbardziej zasadne. – A gdyby gmina sfinansowała dowóz czy lekcje pływania, to z pewnością wiele dzieci mogłoby z takiej nauki skorzystać – twierdzi radny. 

Wójt gminy na propozycję radnego nie powiedział „nie”. Zbigniew Pyczko stwierdził, że kwestię trzeba przedyskutować z innymi radnymi i zorientować się w szkołach, jakie jest zapotrzebowanie na tego typu zajęcia. Obecne na spotkaniu dyrektorki biszczańskich szkół stwierdziły jednogłośnie, że zapotrzebowanie na lekcje pływania jest bardzo duże, a dzieci z takiej możliwości chętnie by skorzystały. Na przykład jedna klasa ze szkoły w Biszczy jeździ na basen dzięki finansowaniu przez sponsora. Dzieci z Bukowiny też jeżdżą, ale zarówno dowóz jak i instruktora opłacają rodzice. Dyskusję zakończono na tym, że wójt prosił dyrektorki, aby rozpoznały potrzeby w swoich szkołach oraz określiły koszty takich wyjazdów. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.