- Reklama -

Gmina Tarnogród świętowała

Tarnogrodzkie dożynki odbyły się w tym roku w Luchowie Górnym. Podczas dziękczynnej Eucharystii sprawowanej w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny dziękowano za tegoroczne zbiory. Odbył się też obrzęd święcenia chleba.

Po Mszy św. barwny korowód ruszył na plac przy remizie OSP w Luchowie Górnym. Uczestniczyły w nim koła gospodyń z wieńcami, a także zaproszeni goście i mieszkańcy.

- Reklama -

-(…)Dla każdego rolnika jest oczywiste że ziemia jest świętością, dziś dziękujemy rolnikom że mają do niej tak wielki szacunek. Trzeba doceniać Polskie rolnictwo, znać jego wartość którą ze sobą niesie, szanować każdy plon i każdą sekundę tej jakże, ciężkiej ale i wdzięcznej pracy. Praca rolnika jest wciąż podstawą ludzkiej egzystencji, to nasze bezpieczeństwo żywnościowe. Bo cóż by było gdyby mają najnowszy smartphone czy samochód a nie mieli byśmy chleba. Dlatego tak ważne jest aby nie patrzeć na rolnictwo i jego plony przez pryzmat giełdowych wykresów i światowych cen, bo największą wartością rolnictwa powinna być jego Polskość i lokalność bo produkując dla siebie produkujemy zdrowo – przemawiał burmistrz Tarnogrodu Paweł Dec.

W programie wydarzenia zaplanowane były również  występy artystyczne, koncert Tarnogrodzkiej Kapeli Ludowej, prezentacje zespołów tanecznych i Dziecięcego Zespołu Wokalnego Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. Na placu dożynkowym obejrzeć można było wystawę płodów rolnych i sprzętu rolniczego. Dla dzieci przygotowane były atrakcje takie jak dmuchane zjeżdżalnie czy malowanie twarzy.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.