- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Gmina szuka firm. Pieniądze już są

Do 10 maja gmina Obsza szuka firm, które wykonają chodnik w Woli Obszańskiej. - Łącznie w trzech odcinkach powstanie 2600 metrów chodnika – zapowiada wójt gminy Obsza Andrzej Placek.

- Reklama -

Prace będą prowadzone po jednej stronie drogi gminnej od trasy wojewódzkiej 863 przez całą wieś do drogi powiatowej Wola Obszańska – Moszczanica w województwie podkarpackim.

Firmy, które chcą się podjąć tego zadania, mogą składać oferty do 10 maja, a na wykonanie wszystkich robót będzie 12 miesięcy. Szacuje się, że dotacja z rządowego programu powinna wystarczyć na pokrycie 95 procent kosztów. Na początku marca gmina wybrała firmę, która zmodernizuje oświetlenie uliczne, również współfinansowane z „Polskiego Ładu”. Za niewiele ponad 700 tysięcy złotych trzeba łącznie wymienić około 370 starych opraw oświetleniowych na LED i osprzęt sieciowy, a także zainstalować nowoczesny system zarządzania. Prace jeszcze się nie rozpoczęły, a będą prowadzone przy wszystkich drogach, bez względu na to kto jest ich zarządcą.

- Reklama -

Termin wykonania robót jest wyznaczony na koniec sierpnia, a pieniądze z „Polskiego Ładu” mają wystarczyć na pokrycie 90 procent kosztów inwestycji. Z tego samego źródła Gmina Obsza sfinansuje jeszcze przebudowę stacji uzdatniania wody Babice – Dorbozy. Przetarg na wykonanie robót powinien zostać ogłoszony do połowy maja, a poziom dofinansowania tej inwestycji z „Polskiego Ładu” sięga 95 procent.

info: Urząd Gminy Obsza

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.