- Reklama -

Gmina spokojna i bezpieczna

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Księżpol przedstawiono ocenę stanu bezpieczeństwa na terenie gminy Księżpol za 2018 rok. Jak podają policjanci, gmina jest stosunkowo bezpieczna, a wykrywalność przestępstw jest stuprocentowa.

Sprawozdanie na temat bezpieczeństwa na terenie gminy Księżpol przedstawił kierownik Posterunku Policji w Tarnogrodzie, gdyż posterunek ma w obrębie swojego działania trzy gminy: Tarnogród, Księżpol i Obszę. 15 policjantów patroluje i czuwa nad bezpieczeństwem na tym obszarze.

Jak wyliczają mundurowi, w 2018 roku wszczęto 197 postępowań przygotowawczych, w tym w samej gminie Księżpol 67. Dodają, że ogólna wykrywalność przestępstw na terenie gminy Księżpol wynosi 100 procent, czyli każde przestępstwo jest wykryte. Są to głównie kradzieże i kradzieże z włamaniem.

- Reklama -

W ubiegłym roku na terenie gminy doszło do 54 kolizji drogowych. Najwięcej w Majdanie Nowym (16) i Księżpolu (14). Ich przyczyną była głównie nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzenie czy wtargnięcie zwierzęcia na jezdnię. Były także trzy wypadki drogowe, w których śmierć poniosła jedna osoba, a dwie osoby zostały ranne. Nałożono 38 mandatów, 67 wniosków skierowano do sądu. Zatrzymano także 14 nietrzeźwych kierowców. Tu nastąpił wzrost w stosunku do poprzedniego roku (12) i do roku 2016 (7).
Policjanci przeprowadzają również pogadanki w szkołach, zachęcają do noszenia odblasków i przestrzegania przepisów drogowych.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.