- Reklama -

- Reklama -

Gmina planuje zamknąć szkołę

Decyzją władz gminy Obsza Szkoła Podstawowa w Woli Obszańskiej ma zostać zamknięta. Jednym z głównych powodów zamknięcia instytucji jest zbyt mała liczba uczniów.

Szkoła Podstawowa w Woli Obszańskiej to niesłychanie mała szkoła, w związku z tym gmina Obsza szuka oszczędności w edukacji. Obecnie do Szkoły Podstawowej w Woli Obszańskiej uczęszcza zaledwie troje dzieci. Oprócz tego jest jeszcze siedmioro przedszkolaków , w tym dwoje w zerówce.

Władze samorządowe starają się zapewnić, że pedagodzy nie stracą pracy, natomiast budynek szkoły będzie przemianowany na miejscowe przedszkole.

- Reklama -

Ogólnie w gminie Obsza funkcjonuje obecnie pięć instytucji szkolnych: w Obszy, Zamchu, Babicach, Olchowcu oraz w Woli Obszańskiej. W dwóch ostatnich placówkach edukacja kończy się na trzeciej klasie. W Olchowcu w klasach 1-3 uczęszcza 24 dzieci, w tym 4 jest w zerówce. Natomiast w Woli Obszańskiej jest jedynie klasa druga, która liczy zaledwie 3 dzieci. Zatrudnienie w Szkole Podstawowej w Woli Obszańskiej jest równe 3,51 etatu pedagogicznego.

Tego roku utrzymanie szkół wyniesie ponad 6 milionów złotych, z czego 4 miliony stanowi subwencja oświatowa. Resztę środków muszą wyłożyć władze samorządowe gminy Obsza.  –To nie są małe środki, bo co roku dokładamy do oświaty średnio 2,5 mln złotych – stwierdza Andrzej Placek, wójt gminy Obsza.

J.P.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.